captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Lietuvos geležinkeliai“ viešina informaciją apie vidaus sandorius

Bendrovė „Lietuvos geležinkeliai“ stiprina viešumo ir skaidrumo principus savo veikloje. Penktadienį paskelbta informacija apie „Lietuvos geležinkelių“ vidaus sandorius su antrinėmis įmonėmis. 
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Pasak „Lietuvos geležinkelių“ generalinio direktoriaus Manto Bartuškos, vidaus sandoriai kai kuriais atvejais gali padėti įmonei veikti efektyviau, nes galima reikalingą prekę ar paslaugą nusipirkti per labai trumpą laikotarpį. Tačiau tuo negali būti piktnaudžiaujama, kai vidaus sandoris pasirenkamas tik tam, kad būtų išvengta viešųjų pirkimų procedūrų. 

„Geriausia apsauga nuo tokio piktnaudžiavimo – viešumas. Šio principo laikysimės ir ateityje“, – sakė M.Bartuška. 

Penktadienį paskelbta informacija apie 2015 ir 2016 m. „Lietuvos geležinkelių“ sudarytus vidaus sandorius su penkiomis antrinėmis įmonėmis: „Geležinkelio tiesimo centru“, „Geležinkelių aplinkosaugos centru“, „Geležinkelių projektavimu“, „Gelsauga“ ir Vilniaus lokomotyvų remonto depu. Atskleidžiamos ir bendros vidaus sandorių sumos, visiems subrangovams atitekusi dalis bei subrangovų pavadinimai.

2015 m. „Lietuvos geležinkeliai“ su antrinėmis įmonėmis sudarė sutarčių iš viso už 76,5 mln. eurų. Iš šios sumos 18,7 mln. eurų (24 proc.) atiteko antrinių įmonių subrangovams. 2016 m. sudaryta sutarčių už 89,1 mln. eurų. Subrangos suma – 12,4 mln. eurų (14 proc.). Iš visų sandorių išsiskyrė statybos darbai. Nors sandorių su „Gelsauga“ sumos palyginti nedidelės, kai kuriais atvejais subranga viršijo 90 proc. sutarties vertės. Šiuo metu „Gelsauga“ jau yra atsisakiusi statybos darbų veiklos.

Šiemet „Lietuvos geležinkeliai“ jau paviešino informaciją ir apie bendrovės skirstytą paramą – įvardyti visi gavėjai, kuriems „Lietuvos geležinkeliai“ skyrė pinigų 2014–2016 metais.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...