captcha

Jūsų klausimas priimtas

Didės biudžetinių įstaigų darbuotojų atlyginimai

Trečiadienį įsigaliojo Seimo priimtas Valstybės ir savivaldybių įstaigų darbuotojų darbo apmokėjimo įstatymas, kuriuo įtvirtinami biudžetinių įstaigų darbuotojų, dirbančių pagal darbo sutartis, darbo apmokėjimo sąlygos ir dydžiai.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Įsigaliojęs dokumentas taip pat reglamentuoja jų materialines pašalpas, darbuotojų pareigybių lygius ir grupes, taip pat kasmetinį veiklos vertinimą.

Šių metų sausio 17 d. priimtas įstatymas pakeitė 24 metus galiojusį vyriausybės 1993 m. liepos 8 d. nutarimą „Dėl biudžetinių įstaigų ir organizacijų darbuotojų darbo apmokėjimo tvarkos tobulinimo“.

Įstatyme biudžetinių įstaigų darbuotojų pareigybės, atsižvelgiant į tai, kokio lygio išsilavinimas reikalingas konkrečioms pareigoms užimti, suskirstytos į 4 lygius: A, B, C ir D.

Darbo užmokestį sudarys pareiginė alga (pastovioji ir kintamoji dalys arba tik pastovioji dalis), priemokos, mokėjimas už darbą poilsio ir švenčių dienomis, nakties ir viršvalandinį darbą bei budėjimą, premijos. Mokytojų, pagalbos mokiniui specialistų, mokyklų vadovų, jų pavaduotojų ugdymui, ugdymą organizuojančių skyrių vedėjų pareiginės algos kintamoji dalis nebus nustatoma, jiems bus nustatoma tik pareiginės algos pastovioji dalis.

Biudžetinių įstaigų darbuotojų, išskyrus darbininkus, pareiginės algos pastovioji dalis bus nustatoma įstatyme įtvirtintais pareiginės algos koeficientais atsižvelgiant į darbo patirtį, pareigybės lygį ir kitus kriterijus.

Pagal priimtą įstatymą, pareiginės algos pastoviosios dalies koeficientas galės būti didinamas iki 100 proc., papildomai įvertinus nacionalinių, valstybinių ir savivaldybių kultūros ir meno įstaigų aukščiausiojo profesinio meninio lygio kultūros ir meno darbuotojų nacionaliniu ir tarptautiniu mastu įgytą pripažinimą, trenerių turimą kvalifikacinę kategoriją ar atskirų profesijų trūkumą darbo rinkoje, ar darbuotojų aukštą kvalifikacinę kategoriją, palyginti su tos pačios darbuotojų grupės kvalifikacine kategorija.

Pareiginės algos kintamoji dalis priklausys nuo praėjusiais metais pasiektų rezultatų, vertinamų pagal darbuotojui iš anksto nustatytas metines užduotis, ir negalės viršyti 50 proc. pastoviosios dalies.

Šis įstatymas nebus taikomas mokslo darbuotojams, diplomatams, specialiųjų misijų darbuotojams, dirbantiems pagal darbo sutartis, ir kitiems asmenims, su kuriais Užsienio reikalų ministerija sudaro delegavimo sutartis, taip pat vystomojo bendradarbiavimo projektuose dalyvaujantiems darbuotojams.

Be to, valstybės ir savivaldybių įstaigų darbuotojams, tiek dirbantiems pagal darbo sutartis, tiek valstybės tarnautojams, bus taikomas vienodas bazinis algos dydis – 130,5 euro.

Sausio 17 d. už Valstybės ir savivaldybių įstaigų darbuotojų darbo apmokėjimo įstatymą balsavo 73 Seimo nariai, prieš – 7, susilaikė 35 parlamentarai.

Įstatymas bus taikomas apie 180 tūkstančių Lietuvos piliečių.

„Įsigaliojus įstatymui pirmiausia padidės mažiausiai apmokamų specialistų (socialinių darbuotojų, sveikatos, kultūros ir meno bei kitų biudžetinių įstaigų specialistų – vertėjų, buhalterių, informacinių technologijų specialistų, teisininkų) atlyginimai“, – yra sakęs Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininko pavaduotojas Tomas Tomilinas.

Jo duomenimis, specialistams darbo užmokestis jau 2017 metais galės didėti nuo 10 iki 37 eurų per mėnesį.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...