captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Vilniaus prekybos“, „Aprangos“, „Rokiškio sūrio“ vadovai: esame priversti kelti algas

Vidutiniškai darbo užmokestis šiemet augs 6 proc., prognozuoja SEB. Banko diskusijoje antradienį dalyvavusių įmonių „Vilniaus prekyba“, „Apranga“, „Rokiškio sūris“, „Freda“ ir „Eika“ atstovai atskleidė, kad šiais metais algas tikrai teks didinti, o darbuotojų lūkesčiai – itin dideli, todėl atlyginimus kai kurie kels daugiau nei 6 proc.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Dalius Trumpa, AB „Rokiškio sūris“ valdybos pirmininkas, diskusijoje pasakojo paprašęs visų skyrių vadovų pasikalbėti su darbuotojais ir išsiaiškinti jų lūkesčius dėl atlyginimų augimo.

„Aš buvau šokiruotas to, ką jie parašė, – jie tikisi 20–30 proc. augimo“, – kalbėjo D. Trumpa. Tiesa, jis pripažino, kad darbuotojams algų nekėlė jau trejus metus.

20–30 proc. atlyginimų padidinti jis nesugebės, tačiau atskleidė, kad augimas bus didesnis už rinkos vidurkį.

Diskusijoje įspūdingų algų kėlimu pernai pasigyrė ir baldų gamybos įmonės „Freda“ valdybos pirmininkas Rimas Varanauskas. Jis tikino darbo užmokestį padidinęs net 30 proc.

„Šiemet jie taip pat kils. Padidėję atlyginimai nepaveikė pelno-nuostolių ataskaitos. Privalome savo žmonėms mokėti, juos mylėti ir turėsime mažiau problemų“, – sakė R.Varanauskas.

Rimantas Perveneckas, „Aprangos“ generalinis direktorius, aiškino, kad prekybos sektoriuje „noras didinti atlyginimus yra didelis, bet galimybės nėra didelės“.

Jis kalbėjo apie iš Šiaurės šalių atėjusią tendenciją – žmonių nenorą dirbti aptarnavimo sektoriuje.

„Žmonės nenori aptarnauti pirkėjų, lankstytis pirkėjams“, – R. Perveneckas pabrėžė, kad vis daugiau darbuotojų nori dirbti biuruose, prie kompiuterių, o ne aptarnavimo sektoriuje.

„Apranga“ yra viena iš tų įmonių, kuri išnaudoja studentus“, – R. Pervenecko teigimu, bendrovėje dirba apie pusantro tūkstančio studentų. Tiesa, įmonei jie nėra lojalūs – išdirba daugiausia pusantrų metų.

Diskusijoje dalyvavęs nekilnojamojo turto bendrovės „Eika“ valdybos pirmininkas Robertas Dargis neatskleidė, kiek atlyginimai kils „Eikoje“, tačiau, jo manymu, pramonėje algos augs 6–8 proc., priklausomai nuo sektoriaus.

Raimonda Kižienė, UAB „Vilniaus prekyba“ valdybos pirmininkė, aiškino, kad atlyginimų augimas pagaliau pasivijo darbo užmokesčio augimą Estijoje.

„Pernai atlyginimai kilo 9 proc., 2017 metais augimas išliks toks pats“, – kalbėjo R. Kižienė.

„Mes esame labai priklausomi nuo žmonių, konkurencija dėl darbuotojų išlieka“, – pridūrė ji.

Šaltinis www.15min.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...