captcha

Jūsų klausimas priimtas

Pasirašytas susitarimas dėl „Rail Baltica“

Taline premjeras Saulius Skvernelis dalyvavo Baltijos Ministrų Tarybos ministrų pirmininkų susitikime, kuriame kartu su Latvijos ir Estijos premjerais pasirašė susitarimą dėl europinio geležinkelio „Rail Baltica“ jungties plėtros, rašoma vyriausybės pranešime spaudai.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

„Susitarimas siunčia labai svarbią žinią Europos Sąjungos partneriams – Baltijos šalys susivienijo ir pateikė aiškius įsipareigojimus šį strateginį infrastruktūros projektą įgyvendinti, – sakė vyriausybės vadovas S. Skvernelis. – Dabar itin svarbu užtikrinti tinkamą europinę paramą projekto „Rail Baltica“ įgyvendinimui ir kitoje finansinėje perspektyvoje – po 2020 metų.“

Lietuvos ministro pirmininko teigimu, „Rail Baltica“ yra strateginis projektas, kurio įgyvendinimas turės teigiamos įtakos socialinei ir ekonominei regiono būklei, todėl svarbu jau dabar pradėti kartu dirbti ieškant naujų krovinių esamai ir būsimai „Rail Baltica“ jungčiai, užtikrinti tinkamą krovinių kiekį, keleivių judėjimą ir komfortą.

Anot premjero S. Skvernelio, šis pasirašymas įrodo, kad ateityje galėtų būti įgyvendinti ir kiti svarbūs strateginiai projektai.

Trišaliame susitarime apibrėžti europinio standarto geležinkelio vėžės bendri techniniai parametrai, maršrutas, projekto įgyvendinimo terminai, esminiai finansavimo principai, bendros įmonės „RB Rail AS“ vaidmuo, bendradarbiavimo su Lenkija ir Suomija būdai.

Susitarimu Vilniaus jungtis įtvirtinama kaip integrali „Rail Baltica“ geležinkelio dalis, taip pat pabrėžiama, kad projektas „Rail Baltica“ būtų įgyvendintas iki 2025 metų ir naująja vėže būtų galima naudotis 2026-aisiais.

Pasirašytas susitarimas bus pateiktas Lietuvos, Latvijos ir Estijos parlamentams ratifikuoti.

2017 m. sausio 11 d. vyriausybė priėmė projekto „Rail Baltica“ naujosios geležinkelio 1 435 mm pločio atšakos nuo Kauno iki Latvijos sienos specialųjį planą ir pradėjo žemės paėmimo visuomenės poreikiams procedūrą.

2011 metais projektas „Rail Baltica“ Lietuvoje buvo pripažintas ypatingos valstybinės svarbos projektu.

Susitiko su RB Rail“ valdybos pirmininke

Taip pat antradienį dėl „Rail Baltica“ Susisiekimo ministras Rokas Masiulis ir „Lietuvos geležinkelių“ generalinis direktorius Mantas Bartuška susitiko su Baiba Rubesa, „Rail Baltica“ projektą koordinuojančios bendros Baltijos šalių įmonės „RB Rail“ valdybos pirmininke ir vykdomąja direktore. 

Pirmajame šių vadovų susitikime aptartas „Rail Baltica“ projektas ir svarbiausi jo įgyvendinimo klausimai, rašoma pranešime.

B. Rubesa susisiekimo ministrui pristatė „Rail Baltica“ geležinkelio linijos, kaip svarbios Šiaurės jūros – Baltijos jūros transporto koridoriaus dalies, viziją. Ministras R. Masiulis ir B. Rubesa aptarė projekto įgyvendinimo Baltijos šalyse eigą ir šių metų planus, taip pat būtinybę siekti pritraukti į „Rail Baltica“ kuo daugiau krovinių, kad ši geležinkelio linija pateisintų ekonominius lūkesčius. 

Ministro nuomone, itin svarbu įtikinti Europos Sąjungos (ES) institucijas numatyti ilgalaikį šio projekto finansavimą, iš ES fondų ir toliau skiriant 85 proc. projektui reikalingų lėšų bei „Rail Baltica“ projekto dalimi laikant geležinkelio jungtį tarp Vilniaus ir Kauno.

Apibendrindama svarbiausius „Rail Baltica“ tikslus, B. Rubesa pabrėžė būtinybę įvertinti ir šio projekto pasiekimus. Susisiekimo ministras R. Masiulis ir „RB Rail“ vadovė aptarė galimybes efektyviau valdyti projektą, taip pat diskutavo dėl projekto finansavimo poreikio bei aktyvesnio Suomijos ir Lenkijos įtraukimo į projekto įgyvendinimą.

Susitikime buvo aptartas naujos „Lietuvos geležinkelių“ vadovybės požiūris į europinės geležinkelio linijos tiesimą, daugiausia dėmesio skiriant esminiams darbams Lietuvoje, taip pat į susisiekimą geležinkeliais per Lietuvos ir Lenkijos sieną bei „Rail Baltica“ plėtros Lenkijoje planus.

BNS nuotr.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...