captcha

Jūsų klausimas priimtas

IKEA Group Lietuvoje sieks tapti energetiškai nepriklausoma

IKEA Group (Ingka Holding BV ir jos valdomi subjektai) Lietuvoje perka vėjo jėgainių parką, rašoma pranešime spaudai. Bendrovė siekia tapti energetiškai nepriklausoma ir iki 2020 metų visą savo veiklai reikalingą energiją pasigaminti pati iš atsinaujinančių šaltinių. 
BNS nuotr.
BNS nuotr.

IKEA Group dabar valdo 415 jėgainių bei yra įdiegusi 730 tūkst. saulės energijos modulių ant pastatų stogų. Vėjo jėgainių parkas Lietuvoje – pirma tokia investicija Baltijos šalyse. Sandorį dėl vėjų jėgainių parko įsigijimo planuojama užbaigti iki kovo pabaigos.

Vėjo jėgainių parkas Mažeikių rajone, pasienyje su Latvija veikia nuo 2016 metų birželio. 19 vėjo turbinų galia iš viso siekia 45 MW ir iš viso jos turėtų pagaminti 150 gigavatvalandžių elektros energijos per metus. Lietuvoje IKEA Group taip pat yra įsigijusi miškų paskirties žemės ir planuoja didinti investicijas į miškus Lietuvoje bei kitose šalyse.

Vėjo jėgainių parkas yra platesnio požiūrio į investicijas, siekiant strateginių tikslų, dalis. Investicijos Lietuvoje atitinka bendrovės strategiją investuoti į išteklius, kurie svarbūs IKEA Group plėtrai.

Investicijoms į atsinaujinančius energetikos šaltinius IKEA Group numatė skirti 3 milijardus eurų. Nuo 2009-ųjų bendrovė jau investavo 1,5 milijardo eurų ir numatė papildomai skirti 600 mln. eurų vėjo ir saulės jėgainėms. Bendrovė neseniai paskelbė, kad skirs milijardą eurų užsitikrinti ilgalaikį tvarių žaliavų tiekimą, investuodama į miškininkystę, antrinių žaliavų perdirbimo, biožaliavų ir atsinaujinančių energijos šaltinių plėtrą.

IKEA Group investuoja į atsinaujinančios energijos šaltinius ir tvarius išteklius, kurie svarbūs įmonės ilgalaikei plėtrai. Lietuvoje šios investicijos valdomos per dukterinę „IRI Investments BV“ įmonę „IRI Investments Lietuva“.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...