captcha

Jūsų klausimas priimtas

VKEKK vykdys teismo sprendimą dėl „Vilniaus energijos“

Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija vykdys Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo (toliau – Teismas) sprendimą dėl UAB „Vilniaus energija“ nustatytų bazinių kainų perskaičiavimo, informuojama pranešime spaudai.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Dėl Teismo sprendimo įvykdymo būdo ir proceso Komisijoje bus nuspręsta artimiausiu metu.Valas

Preliminariu vertinimu, šio Teismo sprendimo vykdymas susijęs su įpareigojimu Komisijai iš naujo įvertinti 2010–2015 metų UAB „Vilniaus energija“ sąnaudas, būtinas šilumos ir karšto vandens tiekimo veiklai vykdyti. Po išsamios analizės Komisija priims atitinkamus sprendimus.

Primenama, kad Komisija 2016 m. rugsėjo mėn. užbaigė UAB „Vilniaus energija“ 2012–2014 m. reguliuojamos veiklos sąnaudų patikrinimą. Komisija priėmė sprendimą, kad minėtu laikotarpiu bendrovė nepagrįstai į šilumos kainas įtraukė daugiau kaip 24,30 mln. Eur, kurie privalo būti grąžinti vartotojams.

Taip pat buvo nustatyta, kad tikrinamuoju laikotarpiu UAB „Vilniaus energija“ Komisijai neteikė visa apimtimi pagrindžiančios ir reikalingos patikrinimui atlikti informacijos. Susidariusi situacija dar kartą patvirtino būtinybę suteikti Komisijai papildomus įstatyminius įgaliojimus atliekant reguliuojamų ūkio subjektų patikrinimus – Komisija dar 2016 metų pavasarį Seimui pateikė atitinkamų įstatymų pataisas, numatančias reguliuojamam ūkio subjektui ne tik pareigą pateikti informaciją, reikalingą patikrinimui atlikti, bet ir galimybę, prireikus pasitelkti ekspertus iš išorės, skirti sankcijas už patikrinimo komisijos narių nurodymų nevykdymą ir pan.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...