captcha

Jūsų klausimas priimtas

Didžiausi šalies bankai susitarė dėl klientų identifikavimo sprendimo

Komercinių bankų asociacija patvirtina, kad du didžiausi šalies bankai – SEB ir „Swedbank“ – susitarė dėl bendro klientų identifikavimo sprendimo. Lietuvos bankas buvo įpareigojęs šalies komercinius bankus susitari dėl bendro klientų identifikavimo sprendimo.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Naujoji klientų identifikavimo priemonė yra išmanioji programėlė, kuri leis saugiau prisijungti prie elektroninės bankininkystės bei patvirtinti operacijas. Ji veiks greta visų kitų dabar egzistuojančių prisijungimo prie elektroninės bankininkystės priemonių. Išmaniąją programėlę sukūrė Estijos informacinių technologijų kompanija, programėlė jau išbandyta ir naudojama Estijoje.

Lietuvos bankų asociacija sako, kad šį susitarimą galima vadinti metų projektu, nes ieškoti sprendimo pradėta dar 2015-aisiais, o dėl jo susitarti planuota dar praėjusių metų viduryje, tačiau viskas šiek tiek užsitęsė, nes buvo sunku rasti vieną modernų bei patogų sprendimą, kuris tenkintų visus bankus. Bankų asociacijos žiniomis, iš pradžių šiuo sprendimu naudosis SEB ir „Swedbank“ bankai, o vėliau prie jo gali prisijungti ir kiti.

Lietuvos bankas buvo įpareigojęs komercinius bankus rasti bendrą sprendimą dėl prisijungimo prie elektroninės bankininkystės, kad nebereikėtų naudoti kodų kortelių, kurios, anot specialistų, yra nepakankamai saugios.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...