captcha

Jūsų klausimas priimtas

Lietuvos pienininkai prisijungė prie protesto Briuselyje

Briuselyje, prie Europos Sąjungos (ES) Tarybos pastato, vykstančioje protesto akcijoje Lietuvos pieno gamintojai ir kitų šalių ūkininkai barsto pieno miltelius ir taip siekia atkreipti institucijų dėmesį į itin trapią situaciją pieno sektoriuje. 
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Pirmadienį posėdžiaujančios ES Žemės ūkio ministrų tarybos metu protestuotojai ragina imtis nuolatinio pieno rinkos reguliavimo, akcentuoja didžiules per intervencinius pirkimus surinktas pieno miltelių atsargas. Esą jeigu Europos Komisija (EK) tas atsargas patiektų į rinką, gali kristi žaliavinio pieno kainos.

„Jei būtų staiga paleisti į rinką dideli pieno miltų kiekiai, iš tų intervencinių sandėlių, tai galėtų padaryti įtaką kainoms. Lietuva laikosi atsargios pozicijos nedaug pardavinėti EK. Dabar yra pardavusi iš 400 tūkst. tonų 40 tūkst. tonų. Iš kitos pusė tų miltų ilgai laikyti sandėliuose negalima“, – sako žemės ūkio ministras Bronius Markauskas.

Tad pirmadienį mūsų ūkininkai kartu su kitų 18-os ES šalių pieno gamintojais Briuselyje reikalaus, kad EK neleistų į rinką tiekti didesnio pieno miltų kiekio. Taip pat prašys atkurti pieno rinkos reguliavimą.

Lietuvos pieno gamintojų asociacijos tarybos pirmininkas Jonas Vilionis tikina, kad Lietuvos ūkininkų padėtis ypač sunki.

„Gaudami gerokai žemesnes tiesiogines išmokas nei kitų ES šalių žemdirbiai, tačiau patirdami analogiškus gamybos kaštus, Lietuvos pieno gamintojai priversti konkuruoti bendroje ES rinkoje ir išgyvena itin sudėtingus laikus. Visiškai palaikome Europos pieno tarybos reikalavimą skubiai įvesti nuolatinę ES pieno rinkos reguliavimo priemonę, kuri būtų alternatyvi panaikintam pieno kvotų režimui“, – pabrėžia J. Vilionis, į Europos pieno tarybos organizuotą protesto akciją atlydėjęs būrį pieno gamintojų iš Lietuvos.

Jis pridūrė besitikintis, kad pastarąjį reikalavimą palaikys ir į ES Žemės ūkio ministrų tarybą atvykęs Lietuvos žemės ūkio ministras Bronius Markauskas.

Europos Parlamento (EP) Žemės ūkio ir kaimo plėtros komiteto narys Bronis Ropė remia Lietuvos pieno gamintojų lūkesčius sąžiningomis sąlygomis konkuruoti bendroje Europos Sąjungos rinkoje.

„Situacijos pieno sektoriuje klausimas yra vienas pagrindinių (EP Žemės ūkio ir kaimo plėtros) komiteto darbotvarkės klausimų. Europos Parlamentas jau ne kartą pripažino, kad pieno kvotų atsisakymas buvo esminė klaida, sukėlusi visišką chaosą sektoriuje ir nuvariusi ne vieną ūkininką į bankrotą. Todėl pieno rinkos negalima palikti visiškai liberalios“, – teigia europarlamentaras B. Ropė.

2015 m. balandį panaikinus dešimtmečius galiojusią pieno kvotų sistemą, ES pieno sektoriuje kilo didelė krizė, primena ELTA.

Gruodį vidutinė pieno supirkimo kaina šalyje siekė 28 euro centus už kilogramą. Pasak pieno gamintojų, ES vidurkis – per 30 euro centų.  Esą jau pastebėta, kada tarptautiniuose aukcionuose produkcijos kainos pradeda mažėti, o jos dar labiau nukristų, jei EK leistų į rinką tiekti didesnį kiekį pieno miltų.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...