captcha

Jūsų klausimas priimtas

Ketina įpareigoti bankus stebėti politikų ir jų artimųjų finansinę veiklą

Ateityje ketinama įpareigoti bankus stebėti politikų ir jų aplinkos finansinius srautus. To reikalaujančią Europos Sąjungos  direktyvą į savo teisės aktus Lietuva turi perkelti ne vėliau kaip kitais metais.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Pagal dabar galiojančią  tvarką teisėsaugos institucijoms bankai perduoda informaciją apie visus sandorius, viršijančius 15 tūkst. eurų. Ateityje, jeigu Seimas pritars, bankai privalės stebėti įvairaus rango politikų valstybės institucijų vadovų ir jų aplinkos asmenų pinigines operacijas.

Lietuvos bankų asociacijos prezidentas Stasys Kropas sako, kad siūloma sukurti centralizuotą registrą, kur politikai patys deklaruotų savo interesus, o bankai turėtų prieigą. Pasak S. Kropo, įgyvendinant Europos direktyvą, toks projektas jau parengtas, jį turėtų priimti Seimas.

Pagal projektą į šį registrą patektų politikai ir viešąsias pareigas užimantys asmenys bei jų šeimos nariai – sutuoktiniai, sugyventiniai, tėvai, broliai, seserys, vaikai jų antrosios pusės,  taip pat – ir pagalbininkai, turintys iš viešąsias pareigas užimančių asmenų naudos arba dalykinių santykių.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...