captcha

Jūsų klausimas priimtas

D. Bradauskas atleidžiamas iš VMI vadovo pareigų

Penktadienį finansų ministras Vilius Šapoka surengė spaudos konferenciją, kurioje pranešė atleidžiantis Valstybinės mokesčių inspekcijos vadovą Dainorą Bradauską. Jis teigia nenusipelnęs tokios nuobaudos ir žada ją skųsti teismui. Apie tai jis pranešė penktadienį surengtoje spaudos konferencijoje.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

D. Bradauskas nuo VMI vadovo pareigų nušalintas sausio 4 d. gavus STT informaciją apie galimą korupcinio pobūdžio tarnybinį nusižengimą.

VMI pranešime spaudai informuoja,kad visa informacija, surinkta tyrimo metu, gauta iš Finansų ministerijos, bus išsamiai įvertinta.

Pokalbių metų žemino valstybės vadovus

„Darbo grupė baigė savo darbą. Komisija atsižvelgdama į D. Bradausko pareigų svarbą ir VMI misiją, į padarytų pažeidimų pavojingumą ir kilusias pasekmes pasiūlė VMI viršininkui skirti griežčiausią tarnybinę nuobaudą – atleidimą iš pareigų. Tokį įsakymą šiandien pasirašiau“, – sakė V. Šapoka.

Pasak jo, stulbina ne tik D. Bradausko pataikavimas verslo grupėmis, bet ir naudojamas kriminalinis žargonas, žeminami valstybės vadovai. „VMI, kurios veiksmus paveikti sau naudinga linkme nori daug verslo grupių, turi būti absoliučiai skaidri“, – spaudos konferencijoje sakė ministras.

Tyrimo metu nustatyta, kad D. Bradauskas nedarbo vietoje sistemingai susitikinėjo su Raimondu Kurlianskiu, aptarė mokesčių vengimo schemas. Viename iš susitikimų aptarti VMI atliekami „Vilniaus prekybos“ tyrimo veiksmai. D. Bradauska atskleidė tik VMI žinomą informaciją“, – teigė V. Šapoka.

„MG Baltic“ ir „Vilniaus prekyba“

Ministras V. Šapoka pranešė, kad VMI mokestiniai patikrinimai bus vertinami antikorupciniu požiūriu. Ministras teigė, kad visi pokalbiai sukosi apie „MG Baltic“ ir „Vilniaus prekybą“. Paklaustas, kokie politikai buvo minimi, V. Šapoka sakė, kad kol kas to atskleisti negali: „Surinktoje informacijoje yra nemažai pavardžių. Visų detalių negaliu atskleisti nenorėdamas pakenkti tolimesniems tyrimams.“

Ministras pabrėžė, kad buvo tirtas tik šiurkštus tarnybinis nusižengimas. „Nenagrinėjome R. Kurliansio veiksmų“, – teigė jis.

V. Šapoka teigė, kad šiuo metu negalima įrodyti padarytos žalos, todėl ir atliktas tarnybinio nusižengimo, o ne nusikaltimo tyrimas. Pasak jo, galima įžvelgti požymių, kad D. Bradauskui galėjo būti finansiškai atsilyginta už jo veiksmus.

„Nenutekinau jokios informacijos, neperdaviau jokių dokumentų. Jaučiuosi teisu ir ginsiuosi teisme“, – spaudos konferencijoje sakė D. Bradauskas. „Pamenu tik du susitikimus. Mano darbas yra susitikinėti su įvairių asocijuotų grupių vadovais, žiniasklaidos atstovais. Tuo metu jokie „MG Baltic“ tyrimai nevyko. Jeigu jie būtų vykę, mano požiūris būtų visai kitoks“, – teikė buvęs VMI vadovas.

Jis pabrėžė, kad kol kas neturi jokių dokumentų, todėl nežino, kad kreipsis į teismą. Nemačiau jokių išvadų. Paklaustas, ar yra nepagarbiai kalbėjęs apie šalies vadovus, D. Bradauskas sakė: „Gal ir esu kažką ne taip pasakęs apie kažkokį vadovą, bet tai nėra pagrindas mane atleisti.“

Pasak jo, kalbėjimas nepagarbiai ar žargonu nėra pagrindas atleisti tarnautoją. „Galėjo ateiti ir į akis pasakyti, kad turi kitą žmogų. Dabar viskas daroma už akių, viešumoje. Buvau nušalintas viešai ir atleistas viešai, su manimi niekas nesusitiko, gal bijo į akis pažiūrėti?“, – sakė D. Bradauskas.

R. Kurlianskis žadėjo politikų paramą ir teikė dovanas

Už informaciją ir bendradarbiavimą R. Kurlianskis VMI vadovui žadėjo atlygį – politikų, su kuriais jis palaikė glaudžius ryšius, paramą. Taip pat R. Kurlianskis atsidėkodavo ir dovanomis, kokiomis – komisija neįvardija.

Vieno iš sutikimų metu 2015 metų rugpjūtį R. Kurlianskis siūlė D. Bradauskui paramą bei tarpininkavimą santykiuose su politikais, pateikdamas tokios paramos pavyzdį ir minėdamas tuometinio „Lietuvos geležinkelių“ vadovo Stasio Dailydkos palaikymą ir išlaikymą poste. S. Dailydką iš posto bandė versti po 2008 m. Seimo rinkimų susisiekimo ministru tapęs Liberalų sąjūdžio lyderis Eligijus Masiulis, kurio papirkimu įtariamas R. Kurlianskis. Tačiau greitai ministro įkarštis išblėso, o kritika S. Dailydkos adresu nutilo.

Prokurorai turi įtarimų, kad E. Masiulis pinigus iš R. Kurlianskio galėjo imti ne savo, o partijos naudai, todėl mainais už tai turėdavo vykdyti prašymus dėl tam tikrų įstatymų, sprendimų. Manoma, kad vienas iš reikalavimų buvo palikti S. Dailydką „Lietuvos geležinkelių“ vadovu, nes koncerno „MG Baltic“ įmonės iš šios valstybės valdomos bendrovės daug metų gauna dosnių užsakymų.

BNS nuotr.

Politinės korupcijos bylos epizodas

Įtarimų keliantys R. Kurlianskio ir D. Bradausko santykiai paaiškėjo pareigūnams tiriant vieną didžiausių Lietuvos istorijoje politinės korupcijos bylų. R. Kurlianskis įtariamas buvusio Liberalų sąjūdžio vadovo Seimo nario Eligijaus Masiulio ir buvusio vieno Darbo partijos lyderių Vytauto Gapšio papirkimu, prekyba poveikiu ir neteisėtu disponavimu valstybės paslaptimi. STT užfiksavo, kad R. Kurlianskis

E. Masiuliui perdavė 90 tūkst. eurų grynaisiais dėžutėje nuo degtinės. Abu tikina, kad tai buvusi paskola. V. Gapšys, kaip įtaria prokurorai, buvo papirkinėjamas nuolaidomis reklamai „MG Baltic“ valdomoje žiniasklaidoje bei koncerno parama su V. Gapšiu susijusioms organizacijoms. BNS primena, kad šioje byloje buvo apklausta „Vilniaus prekybos“ pagrindinio akcininko Nerijaus Numavičiaus kontroliuojamos bendrovės „Bertona Holdings Limited“ Lietuvos skyriaus vadovė D. Dominienė. Ji teigė, kad buvo apklausta dėl pažinties su R. Kurlianskiu. D. Dominienė tikina, jog pareigūnai neuždavė klausimų, kodėl R. Kurlianskis su D. Bradausku aptarinėjo „Vilniaus prekybos“ reikalus“.

Ikiteisminį tyrimą dėl „Vilniaus prekybos“ grupės įmonių ir jos akcininkų veiklos atliko ir Generalinė prokuratūra, tačiau pernai rugpjūtį jis buvo nutrauktas nenustačiusi pažeidimų. VMI nuo 2015-ųjų vasaros tiria galimas mokesčių vengimo schemas „Vilniaus prekybos“ grupėje. Šiame tyrime VMI bendradarbiauja ir su Latvijos bei Estijos mokesčių inspekcijomis.

Tyrimas pradėtas po to, kai smulkusis VP grupės akcininkas Mindaugas Marcinkevičius pareiškė, kad jam pasitraukus iš „Akropolius“ valdančios įmonės vadovo pareigų, prasidėjo pokyčiai pačioje grupėje – pradėjo kurtis dešimtys holdingų, skirtų tam, kad realią veiklą vykdančios bendrovės būtų atribotos nuo grupės akcininkų. VP grupės atstovai kaltinimus mokesčių slėpimu neigia ir tvirtina, kad taip M. Marcinkevičius jam naudingomis sąlygomis siekia agresyviai pasitraukti iš grupės.

VMI vertins buvusio vadovo tyrimo informaciją

Valstybinė mokesčių inspekcija pranešė, kad aktyviai bendradarbiavo su Finansų ministerija, vykdant buvusio vadovo tarnybinio nusižengimo tyrimą. Visa informacija, surinkta tyrimo metu, gauta iš Finansų ministerijos bus išsamiai įvertinta, kad neliktų vietos jokioms interpretacijoms dėl pačios institucijos ir jos darbuotojų veiklos skaidrumo. VMI aktyviai bendradarbiaus su Finansų ministerija vykdant institucijos procedūrų patikrinimą. „Valstybine mokesčių inspekcija, kaip rodo 2016 metų pabaigoje atliktas tyrimas, pasitiki 72 proc. įmonių vadovų.

Institucijos užduotis – savo principingais veiksmais įrodyti, kad pasitikėjimas nebuvo gautas avansu. Įvertinsime visą gautą tyrimo metu surinktą informaciją, ir, jei bus nustatytos rizikos, kompetentingi VMI ekspertai peržiūrės sprendimus, susijusius su istorijoje minimais mokesčių mokėtojais“, – pažymi laikinai VMI vadovaujantis viršininko pavaduotojas Artūras Klerauskas.

VMI tikina, kad, ši istorija neturi ir neturės jokios neigiamos įtakos mokesčių administravimui ar mokesčių mokėtojams teikiamų paslaugų kokybei. 2015 m. VMI nacionalinio biudžeto planą viršijo 2 procentais – surinkta apie 130 mln. eurų daugiau nei planuota, 2016 m. planas viršytas 3,4 proc., mokesčių surinkta beveik 233 mln. eurų daugiau.

Šaltinis www.15min.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...