captcha

Jūsų klausimas priimtas

Vienoje didžiausių žemės ūkio parodų lietuviai siūlys ekologišką maistą ir kosmetiką

Berlyne prasideda viena populiariausių pasaulyje tarptautinė maisto pramonės, žemės ūkio ir sodininkystės paroda „Žalioji savaitė“, dažnai vadinama žemės ūkio „Davosu“. Tarp gausybės dalyvių iš beveik 70 šalių savo produktus pristato ir Lietuvos ūkininkai bei gamintojai. 
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Kiekviena iš beveik 70 šalių, turinčių savo ekspozicijas Berlyno parodų rūmuose, stengiasi parodyti, kuo išskirtiniai jų produktai. Lietuvos stende – ekologiški maisto produktai, tautinis paveldas, natūrali kosmetika. Savo produkciją, tautodailės gaminius, kaimo turizmą pristato ūkininkai, amatininkai, įmonės, tarp jų ir stambios eksportuotojos.

Daugelis jų  į „Žaliąją savaitę“ atvyksta ne pirmą kartą. Šios parodos senbuvės - iš  Pasvalio rajono Daujėnų naminės  duonos, kuri yra Europos Komisijos saugomų produktų sąraše, ir ekologiškų mėsos gaminių iš Raseinių atvežusios verslininkės. Ne vienus metus parodoje dalyvauja ir  „Šušvės midus“ – šeimos įmonė, kuri gamina tradicinį, natūralios fermentacijos gėrimą – midų. Lankytojus traukia ir Laimutės Sadauskienės  kepamas šakotis, įvertintas tautinio paveldo sertifikatu.

Medaus arbatų ir vaistažolių ekstraktų gamintojai, jau eksportuojantys arbatas į nemažai Europos šalių, parodoje tikisi rasti daugiau pirkėjų.

Žemės ūkio ministerijos stende įrengta ir pagrindinių eksportuojamų pieno, mėsos produktų, saldumynų, ekspozicija.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...