captcha

Jūsų klausimas priimtas

Dėl „Agrokoncerno“ veiklos A. Maldeikienė kreipėsi į Lietuvos banką

Seimo narė Aušra Maldeikienė, suabejojusi dėl viešai skelbiamos lengvojo automobilio išperkamosios nuomos sutarties tarp UAB „Agrokoncernas“ ir su Seimo nare Greta Kildišiene susijusio asmens sąlygų, kreipėsi į Lietuvos banko valdybos pirmininką Vitą Vasiliauską. Parlamentarė norėtų išsiaiškinti, ar UAB 
BNS nuotr.
BNS nuotr.

„Agrokoncernas“ laikosi Vartojimo kredito įstatymo nuostatų.

„Pagrindinis koncerno akcininkas Seimo narys Ramūnas Karbauskis viešai aiškina, kad parduoti išperkamosios nuomos sąlygomis automobilius su įmone nesusijusiems fiziniams asmenims yra įprastinė UAB „Agrokoncernas“ praktika. Tarkime, spaudos konferencijos Seime sausio 17 dieną metu jis sakė, kad „tai yra normali praktika, išperkamosios nuomos sutartis, palūkanos ir visa kita, kaip priklauso, tokių žmonių, kaip Greta Kildišienė, mūsų verslo praktikoje yra šimtai tūkstančiai“.

Nors Vartojimo kredito įstatyme numatytos išimtys (tarkime, galimybė teikti kreditus savo darbuotojams be palūkanų arba už mažesnę nei rinkoje kainą, jų nesiūlant visuomenei), atsižvelgiant į viešumoje skelbiamas sutarties sąlygas nuolatinė tokio pobūdžio veikla, kai kredituojamas prekės (lengvojo automobilio) įsigijimas nuosavybėn skaičiuojant kredito palūkanas sukelia papildomų teisinių reikalavimų“, – sako Seimo narė A. Maldeikienė.

Jeigu tokio pobūdžio veikla yra nuolatinė, jos teigimu, įmonė privalo laikytis įstatymo reikalavimų dėl įtraukimo į vartojimo kreditų davėjų sąrašą, klientų mokumo vertinimo ir t. t. Be to, tokią įmonės veiklą turėtų prižiūrėti Lietuvos bankas.

Atsižvelgdama į principingą Lietuvos banko poziciją dėl Vartojimo kredito įstatymo reikalavimų laikymosi, kuri ne kartą pastaruoju metu buvo pademonstruota taikant atsakomybę už įvairius minimo įstatymo pažeidimus, Seimo narė A. Maldeikienė tikisi gauti išsamų atsakymą, ar tokia UAB „Agrokoncernas“ veikla nepažeidžia įstatymų.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...