captcha

Jūsų klausimas priimtas

Persvarstomi planai dėl Vilniaus kogeneracinės elektrinės galios

Vyriausybė pasisako prieš tai, kad reikėtų importuoti atliekas iš užsienio Vilniaus kogeneracinei elektrinei, todėl dar svarstoma dėl jos galingumo, teigė premjeras Saulius Skvernelis.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

„Proceso stabdyti mes tikrai negalime, tai yra labai svarbus visomis prasmėmis objektas, jis yra pripažintas tokio svarbumo objektu, bet klausimų kyla ir bendruomenei, ir tikrai nemažai Vilniaus daliai, pirmiausia, dėl sveikatos, dėl galimo poveikio žmonių sveikatai“, – sakė S. Skvernelis.

Premjeras pasisako prieš tai, kad reikėtų elektrinei atvežti atliekų iš užsienio. 

„Tikrai nenorėtume, kad į šitą kogeneracinę elektrinę reikėtų importuoti atliekas iš užsienio. Kinta tie kiekiai, kalbame apie galingumo pakeitimą. Turime užtikrinti, kad būtų ir ekonomiškai pagrįstas efektyvus projektas, ir investicijų, kurios daromos kalbant apie Vilnių, kadangi tai yra Europos Sąjungos lėšos, jų rizika būtų pasverta. Dėl to sprendimai bus artimiausiu metu priimti, bet proceso tai nestabdo“, – žurnalistams trečiadienį sakė S. Skvernelis. 

Kaip ELTA rašė, antradienį jėgainė pasirašė sutartį dėl darbų priežiūros su įmone „AF-Consult“. Bendrovės „Vilniaus kogeneracinė jėgainė“ generalinis direktorius Saulius Barauskas teigė, kad artimiausiu metu tikimasi pradėti objekto statybas, ir elektrinę pradėti eksploatuoti jau 2018-2019 m. šildymo sezonu.

Vilniaus kogeneracinė jėgainė priklauso valstybės valdomai energetikos įmonių grupei „Lietuvos energija“. Jėgainės projektą vyriausybė yra pripažinusi valstybei svarbiu ekonominiu projektu. Numatoma bendra projekto vertė siekia apie 350 mln. eurų. Europos investicinis bankas statyboms skyrė 190 mln. eurų paskolą. Suomijos energetikos bei pramonės sektorius konsultuojanti „AF-Consult“ yra vienos didžiausios Europoje švediško kapitalo nepriklausomos inžinerinės konsultacinės bendrovės „AF“ antrinė bendrovė.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...