captcha

Jūsų klausimas priimtas

VMI nusitaikė į J. Pundziaus neaiškios kilmės turtus – jam gresia sumokėti 27 tūkst. eurų

Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) tikisi apmokestinti iš konservatorių gretų pašalinto garsaus mediko Juozo Pundziaus iš tėvo gautą palikimą, kurio kilmės jis taip ir nesugebėjo paaiškinti. Jei inspekcijai pavyks, J. Pundzius turės susimokėti per 27 tūkst. eurų.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Skandalas dėl į Seimą taikiusio dabar jau buvusio konservatorių partijos nario J. Pundziaus įsižiebė prieš pat Seimo rinkimus. Tuomet paaiškėjo, kad konservatorius iš tėvo, žinomo mediko Aloyzo Pundziaus paveldėjo didelį turtą, tačiau kaip jį sukaupė – liko neaišku.

J. Pundziaus tėvo 2002 metais pateikta turto ir pajamų deklaracija parodė, kad jis turėjo apie 7 tūkst. litų piniginių lėšų ir nekilnojamojo turto už daugiau kaip 150 tūkst. litų. Tuo metu sūnus 2014 metais paveldėjo 1,5 mln. (apie 435 tūkst. eurų) litų vertės turtą, iš jų – net 752 tūkst. piniginėmis lėšomis.

J. Pundzius tikino nežinąs, kaip jo velionis tėvas, visą gyvenimą dirbęs gydytoju ir gyvenęs kukliai, sukaupė tokį didžiulį turtą. Jis spėliojo, kad tai galėjo būti dar senelių turtas. J. Pundzius tikino nežinąs, kodėl tėvas visą turtą paliko tik jam, o seserys negavo nieko.

Po tokių paaiškinimų kilo įtarimų, kad galbūt pats J. Pundzius taip bandė legalizuoti savo neteisėtas pajamas, tačiau pareigūnai iškėlė rankas, kai paaiškėjo, kad J. Pundziaus paveldėtą turtą užfiksavo notaras.

VMI kreipėsi į teismą

15min žiniomis, VMI inspektoriai atliko tyrimą ir nustatė, kad A. Pundzius gavo kitų pajamų, kurių tinkamai nedeklaravo ir nesumokėjo mokesčių. Inspektoriai nustatė, kad A. Pundzius gavo per 622 tūkst. Lt su darbo santykiais nesusijusių ir ne individualios veiklos pajamų, nuo kurių, pritaikius 15 proc. GPM tarifą, apskaičiuota per 93 tūkst. Lt (daugiau kaip 27 tūkst. eurų) mokesčių.

Kadangi A. Pundziaus paskutinė gyvenamoji vieta buvo registruota Plungėje ir joje užregistruotas testamentas, VMI kreipėsi į Plungės rajono apylinkės teismą ir paprašė pratęsti VMI terminą pareikšti kreditoriaus reikalavimui. Jei leidimas bus duotas, VMI kreipsis į J. Pundzių ir pareikalaus susimokėti mokestį. Plungės rajono apylinkės teismo atstovas spaudai Juozas Kaminskas 15min patvirtino, kad toks prašymas teismą pasiekė penktadienį. Anot atstovo spaudai, šiai bylai teisėjas dar nepaskirtas.

Su J. Pundziumi 15min penktadienį susisiekti nepavyko. Neaiškios kilmės pinigų istorija J. Pundziui jau kainavo narystę Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijoje. Nesulaukęs įtikinamų paaiškinimų, kaip tėvas galėjo sukaupti tokius turtus, partijos Priežiūros komitetas spalį prieš pat Seimo rinkimų antrą turą pašalino politiką iš partijos. Rinkėjai J. Pundziui Seimo nario mandato nepatikėjo.

Šaltinis www.15min.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...