captcha

Jūsų klausimas priimtas

V. Pranckietis Baltarusijos ambasadoriui išsakė reikalavimus dėl Astravo AE

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis antradienį susitikime su Baltarusijos ambasadoriumi Aleksandru Koroliui pabrėžė, kad pagrindinis klausimas su Baltarusija – Astravo atominės elektrinės saugumo klausimas.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

„Baltarusijos AE statyba Astrave ir toliau išlieka pagrindiniu branduolinio saugumo regione klausimu. Susitikimo metu išreikštas didelis susirūpinimas dėl branduolinės saugos, Astravo AE nuolat pasikartojančių incidentų. Vien 2016 m. įvyko net šeši stambūs incidentai, apie kuriuos Lietuva sužino ne iš oficialių Baltarusijos šaltinių, o iš žiniasklaidos. Manome, kad šalis, vystanti atominės energetikos projektą, turėtų elgtis ypač skaidriai ir atvirai“, – sako V. Pranckietis.

Seimo vadovas susitikime išreiškė reikalavimus dėl Baltarusijos AE Astrave saugumo užtikrinimo ir tarptautinės projekto stebėsenos ir kontrolės užtikrinimo. Pasak parlamento vadovo, Baltarusija turi įsileisti tarptautinę Baltarusijos AE Astrave projekto statybų priežiūros komisiją, kad būtų užkirstas kelias naujiems incidentams ateityje. Pirmininko nuomone, be tolesnio atidėliojimo būtina skubiai atlikti išsamius Baltarusijos AE Astrave projekto rizikos įvertinimo ir atsparumo vertinimo testus.

Susitikimo metu su Baltarusijos ambasadoriumi taip pat aptartas ekonominis bendradarbiavimas, sąlygų gerinimas kertant Baltarusijos sieną, turizmo skatinimas.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...