captcha

Jūsų klausimas priimtas

Japonijos vyriausybė pažadėjo paramą šalies automobilių gamintojoms, dirbančioms JAV

Japonijos vyriausybė suteiks paramą šalies automobilių gamintojoms, dirbančioms JAV. Tai penktadienį pareiškė šalies ekonomikos, prekybos bei pramonės ministras Hiroshige Seko, komentuodamas situaciją dėl „Toyota Motors“ planų statyti gamyklą Meksikoje, kuriuos griežtai sukritikavo išrinktasis JAV prezidentas Donaldas Trumpas.
Reuters/Scanpix nuotr.
Reuters/Scanpix nuotr.

Kaip jau skelbta, D. Trumpas paragino Japonijos bendrovę „Toyota Motor“ statyti gamyklą jo šalies teritorijoje, o ne Meksikoje, kaip planuota anksčiau. Apie tai jis parašė savo socialinio tinklo „Twitter“ paskyroje . Priešingu atveju, respublikonas pažadėjo įvesti didelius importo mokesčius į JAV įvežamiems Meksikoje surinktiems „Toyota Corolla“ modeliams.

„Japonijos automobilių gamintoja ženkliai prisideda prie darbo vietų JAV kūrimo. Svarbu, kad būtų įvertintos jų pastangos ir pasiekimai“, – ministro žodžius cituoja agentūra „Kyodo“. Kartu ministras pažymėjo, kad „vyriausybė suteiks paramą, nors tai privačių bendrovių problemos.“

„Japonijos automobilių gamintojai sukūrė gamybos sistemą Jungtinėse Valstijose, ir, aš manau, kad dabar jie tikrai neplanuoja perkelti į užsienį, įskaitant Meksiką, JAV esančios gamybos bazės“, – pridūrė jis.

D. Trumpas sausio 3 d. sukritikavo šalies automobilių gamintoją „General Motors“ už tai, kad ši renka automobilius Meksikoje, o vėliau be muito įveža juos į Jungtines Valstijas. „Gaminkite modelį JAV arba mokėkite didelius pasienio muitus“, – „Twitter“ paskyroje pareikalavo išrinktasis prezidentas, turėdamas galvoje modelį „Chevy Cruz“. Tą pačią dieną bendrovė „Ford“ pranešė, kad nebestatys 1,6 mlrd. dolerių vertės naujos įmonės Meksikos mieste San Luis Potosyje ir investuos 700 mln. JAV dolerių į įmonės, veikiančios Flet Roko mieste Mičigano valstijoje, gamybos plėtrą.

„Toyota“ 2015 metų balandį paskelbė apie planus skirti milijardą dolerių naujos gamyklos Meksikos Gvanachuato valstijoje statyboms. Pirminiais paskaičiavimais, gamykla turėjo pradėti veikti 2019 metais; planuota sukurti apie du tūkstančius darbo vietų ir pagaminti po 200 tūkst. automobilių per metus.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...