captcha

Jūsų klausimas priimtas

Stipriojo alkoholio pakuočių įtraukimas į užstato sistemą gali kainuoti 3 mln. eurų

Stipraus alkoholio pakuočių įtraukimas į užstato sistemą gėrimų gamintojams ir importuotojams gali kainuoti maždaug 3 mln. eurų, teigia viešosios įstaigos „Užstato sistemos administratorius“ vadovas. Pasak Gintaro Varno, užstato sistemos plėtra galėtų trukti vienerius metus.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

„Jeigu bus svarstymas praplėsti užstato sistemą, tai tikiuosi, jog bus atsižvelgiama į technines galimybes, ar sistemą galima praplėsti, kiek plėtra kainuotų ir kiek tai užimtų laiko. Į užstato sistemą įtraukti stipraus alkoholio pakuotes gali užtrukti maždaug vienerius metus“, – BNS teigė G. Varnas.

Anot jo, norint praplėsti užstato sistemą reikia pakeisti Pakuočių ir pakuočių atliekų tvarkymo įstatymą, kuriame dabar numatyta, kad yra tvarkoma silpnųjų alkoholinių bei įvairių kitų nealkoholinių gėrimų stiklines, plastikines arba metalines pakuotes.

„Dėl stiklinių pakuočių viskas yra aiškiau. Reikia praplėsti įrengimų kiekį ir pajėgumus. Jeigu visą stiprųjį alkoholį stiklinėse pakuotėse reikėtų įtraukti į sistemą, mes tokią plėtrą preliminariai esame įvertinę 3 mln. eurų“, – tvirtino G. Varnas.

Aplinkos ministras Kęstutis Navickas anksčiau BNS teigė, jog su „Užstato sistemos administratoriumi“ kalbėjo apie galimybes praplėsti sistemoje dalyvaujančių pakuočių spektrą. G. Varno teigimu, be stipriojo alkoholio stiklinių pakuočių dar yra analizuojamos galimybės į sistemą įtraukti kartonines pakuotes, bet kol kas neaišku, kiek tokia plėtra kainuotų.

„Aplinkos ministras domėjosi, kokios yra praktinės galimybė sistemai plėstis. Mes preliminariai pasakėme, kad stiklinei pakuotei matome lengvesnes galimybes, o kartoninei pakuotei galbūt yra arba nėra galimybių. Dabar yra daroma analizė, kiek gali kainuoti ir kiek laiko užtruktų kartoninių pakuočių įtraukimas į sistemą, tačiau kol kas neturime preliminarių duomenų. Analizė turėtų būti baigta per sausio mėnesį“, – teigė G. Varnas.

Atnaujinta užstato sistema Lietuvoje pradėjo veikti praėjusių metų vasarį. Lietuvos aludarių gildijos, Lietuvos prekybos įmonių asociacijos ir Lietuvos natūralaus mineralinio vandens gamintojų asociacijos įsteigta viešoji įstaiga „Užstato sistemos administratorius“ į naują užstato sistemos sukūrimą Lietuvoje investavo 29 mln. eurų. 22 mln. eurų kainavo taromatų tinklo sukūrimas, dar 7 mln. eurų investuota į skaičiavimo ir sandėliavimo centrą netoli Vilniaus.

„Užstato sistemos administratorius“ nusamdė Norvegijos taromatų gamybos bendrove „Tomra Group“, kuri sukūrė taromatų tinklą Lietuvoje. Į tinklą sukūrimą investavo pati „Tomra Group“, o „Užstato sistemos administratorius“ yra įsipareigojęs jais naudotis ir kasmet moka mokestį.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...