captcha

Jūsų klausimas priimtas

Verslo liudijimų savininkai „Sodrai“ turės mokėti dvigubai daugiau

Pagal verslo liudijimą dirbantys Lietuvos gyventojai iškart po Naujųjų metų sulaukė prastų žinių. Nuo sausio 1 dienos jiems „Sodros“ įmokos pensijai gauti dvigubėja.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Iki šiol dirbantys pagal verslo liudijimą „Sodrai“ kas mėnesį mokėdavo 56 eurus bazinei pensijai gauti, tačiau nuo sausio 1 dienos jau privalo mokėti 99,9 eurus. „Sodra“ jau informavo dirbančiuosius, ir artimiausiomis dienomis pateiks daugiau informacijos.

„Pagrindinis pokytis dirbantiesiems pagal verslo liudijimus bus tai, kad nuo šiol jie bus draudžiami ne tik pagrindinei pensijos daliai, bet visai pensijai. Būtent todėl didėja ir įmoka“, – 15min paaiškino „Sodros“ atstovas Rytas Stalnionis.

Anksčiau ji sudarė 50 proc. bazinės pensijos dydžio (dabar tai yra 120 Eur). O nuo šiol įmokų tarifas bus skaičiuojamas nuo minimalios mėnesinės algos (MMA). Lietuvos gidų sąjungos garbės prezidentė Nijolė Jankauskienė 15min teigė, kad dėl to greičiausiai brangs gidų paslaugos. Dauguma gidų Lietuvoje verčiasi su verslo liudijimais.

„Jei mokesčiai taip didėja, gidai prašys, kad kelionių agentūros joms mokėtų daugiau. Vadinasi, gidų paslaugos turės brangti – nėra kitos išeities. Mes jau ir taip konkuruojame su kitų šalių gidais čia, o norėdami užsidirbti turistus lydime po visas Baltijos valstybes“, – sakė N. Jankauskienė. Ji teigė nesanti patenkinta, kad didėja „Sodros“ mokesčiai. Turintys verslo liudijimus gali „Sodrai“ mokėti ir papildomai.

„Sodros“ mokesčiai didėja tik tiems, kurie yra visiškai neapdrausti. Lietuvos smulkiųjų ir vidutinių verslininkų asociacija siekė, kad padidinus „Sodros“ mokesčius verslo liudytojų turėtojai gautų papildomas socialines garantijas, tačiau tam nebuvo pritarta.

Primenama, kad praėjusių metų liepą verslo liudijimų turėtojams padidėjo privalomojo sveikatos draudimo (PSD) įmokos 9 proc. Lietuvoje praėjusiais metais išduota per 100 tūkstančių verslo liudijimų.

Šaltinis www.15min.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...