captcha

Jūsų klausimas priimtas

Taisys kompensacijų už privačius darželius Vilniuje pakeitimus

Vilniaus miesto savivaldybės taryba svarstys iki rugsėjo atidėti įsigaliojusius 100 eurų kompensacijų mokėjimo pakeitimus. Toks sprendimas savivaldybėje priimtas antradienį, išklausius privačių sostinės vaikų darželių atstovus ir atsižvelgus į teisėtus tėvų lūkesčius bei tai, kad sutartys su įstaigomis metams buvo sudarytos nuo rugsėjo 1-osios.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Taip pat Tarybos nariams bus siūloma patikslinti formuluotę dėl faktinio vaikų lankomumo. Siūloma 100 eurų kompensacijos nemokėti tik tuo atveju, jei vaikas nelankys darželio visą kalendorinį mėnesį be pateisinamos priežasties.

Jei vaikas darželio mėnesį ar daugiau nelankys dėl ligos, kompensacija bus mokama. Pavyzdžiui, jei vaikas neatėjo į darželį nuo sausio 16 dienos ir sugrįš į darželį vasario 17 dieną, kompensacijas už abu mėnesius jis vis tiek gaus, teigiama savivaldybės pranešime spaudai.

Didesnė lankomumo kontrolė įvesta tam, kad būtų išvengta tokių atvejų, kai vaikas neina į darželį 2–3 mėnesius, tačiau 100 eurų kompensaciją privati įstaiga iš savivaldybės vis tiek gaudavo. Jeigu vaikas darželio nelankys dėl ligos, už pateisintas dienas kompensaciją tikrai gaus.

Praėjusiais metais 115 privačių darželių lankė 5079 vaikai, pagal trišales sutartis tarp savivaldybės, įstaigų ir tėvelių buvo išmokėta 5 622,5 tūkst. eurų kompensacijų.

Galutinį sprendimą miesto Taryba priims sausio 11 dieną.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...