captcha

Jūsų klausimas priimtas

Nauji Statybos įstatymo reikalavimai didins statytojų atsakomybę

Įsigalioja nauji Statybos įstatymo reikalavimai, kurie sumažins biurokratinę projektavimo ir leidimų gavimo naštą bei padidins statytojų atsakomybę už padarytą broką.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Naujais Statybos įstatymas numato, kad projektus tikrinančių institucijų skaičius sumažės nuo 16 iki 10, o statybą leidžiantys dokumentai turės būti išduodami per beveik perpus trumpesnį laiką nei buvo iki šiol.

Taip pat trumpėja ir prisijungimo prie inžinerinių tinklų sąlygų išdavimo terminai, daugelį dokumentų bus galima sutvarkyti elektroniniu būdu. Tai numatantis įstatymas įsigalioja dabar, o priėmė jį anos kadencijos Seimas. Tuometinis Aplinkos apsaugos komiteto pirmininkas Algimantas Salamakinas atkreipia dėmesį, kad atsiranda  reikalavimas statinio projektuotojui, rangovui, techninės priežiūros specialistams skirti lėšas, 5 % statinio vertės,  galimam brokui šalinti, kuris atsiras per 3 metus.

A. Salamakinas sako, tai turėtų užkirsti kelią, kai nustačius statybos broką įmonės fiktyviai bankrutuodavo ir neatlygindavo žalos.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...