captcha

Jūsų klausimas priimtas

Vyriausybė raginama įgyvendinti įsipareigojimą stabdyti Astravo AE statybą

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos nariai Andrius Kubilius ir Dainius Kreivys kreipėsi į ministrą pirmininką Saulių Skvernelį, energetikos ministrą Žygimantą Vaičiūną ir aplinkos ministrą Kęstutį Navicką, prašydami atsakyti, kada ir kokiu būdu vyriausybė planuoja viešai paskelbti, kad ji, kartu su tarptautine bendruomene, sieks, kad Astravo atominės elektrinės (AE) statyba būtų sustabdyta.
Asociatyvinė Reuters/Scanpix nuotr.
Asociatyvinė Reuters/Scanpix nuotr.

Vyriausybės atstovų taip pat klausiama, kada ir kokiais veiksmais planuoja pradėti realizuoti šį vyriausybės programoje išdėstytą tikslą.

„Baltarusijoje statomos Astravo AE keliamos egzistencinės grėsmės Lietuvai ir Vilniaus miestui yra gerai žinomos. Lietuva turi padaryti viską, kad šios elektrinės statyba būtų sustabdyta – tokios pozicijos laikosi visos Lietuvos parlamentinės politinės partijos. Todėl, būdami konstruktyvi opozicija, tvirtai remiame Vyriausybės programos nuostatas šiuo klausimu, – pažymi A. Kubilius. – Mūsų įsitikinimu, ypač svarbus yra vyriausybės programoje išdėstytas tikslas „kartu su tarptautine bendruomene (siekti) sustabdyti Astravo AE statybą“. Norint pasiekti šį tikslą, Lietuvos vyriausybė pati turi laikytis aiškios nuostatos – Astravo AE statyba turi būti sustabdyta. Tik tada, kai Lietuva pati garsiai deklaruos tokią poziciją ir sieks tarptautinės bendruomenės paramos tokiai pozicijai, bus galima tikėtis, kad Baltarusijos valdžia išgirs tarptautinės bendruomenės nuomonę“.

Pasak Seimo nario D. Kreivio, iki šiol nei vyriausybė, nei atskiri ministrai tokios nuostatos, kad Astravo AE statyba turi būti sustabdyta, viešai nėra pareiškę. Priešingai, viešai skelbtuose interviu energetikos ir aplinkos ministrai skelbia siekį užtikrinti, kad elektrinės statybos vyktų skaidriai ir atitiktų tarptautinius saugumo standartus.

„Akivaizdu, kad ministrų viešai išdėstomas rūpestis ir siekis, kad Astravo AE statyba vyktų skaidriai ir laikantis tarptautinių aplinkosaugos ar branduolinės saugos reikalavimų gali būti tarptautinės bendruomenės suprantamas kaip Lietuvos susitaikymas su tuo faktu, kad Astravo AE bus pastatyta ir veiks, o taip pat ir kaip Lietuvos atsisakymas vyriausybės programoje išdėstyto tikslo – kartu su tarptautine bendruomene siekti, kad ši statyba būtų sustabdyta“, – sakoma kreipimesi.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...