captcha

Jūsų klausimas priimtas

FNTT vadovas K. Jucevičius: populiariausias nusikaltimas – PVM grobstymas

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) vadovas Kęstutis Jucevičius sako, kad PVM grobstymas išlieka populiariausiu ekonominiu nusikaltimu.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

„Vis dėlto populiariausias yra PVM grobstymas, visi orientuojasi į šitą sritį, ypač į tarpvalstybinį PVM grobstymą – Lietuva, Lenkija, Estija Latvija ir, deja, šitos schemos veikia. Lietuviai kartu su latviais ir estais kuria organizuotas grupes, visokias finansines schemas ir, deja, PVM yra grobstomas“, – trečiadienį po Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) posėdžio žurnalistams sakė K. Jucevičius.

Jo duomenimis, per 2016 metus FNTT tyrimuose figūruoja valstybei padaryta žala – 50 milijonų eurų.

FNTT vadovo teigimu, šiais metais dėl pinigų plovimo bendra sulaikytų pinigų suma yra 15 milijonų eurų.

K. Jucevičius konkrečiai neatsakė, koks yra šešėlinės ekonomikos mastas Lietuvoje. „Dabar spėlioti, koks bendras šešėlio mastas Lietuvoje, negalėčiau“, – sakė K. Jucevičius.

Trečiadienį Seimo NSGK nariai už uždarų durų išklausė valstybės institucijų informaciją dėl organizuoto nusikalstamumo užkardymo ir kontrolės priemonių. Posėdyje dalyvavo Vidaus reikalų ministerijos, Policijos departamento, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos, Valstybės saugumo departamento atstovai. 

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...