Verslas

2016.12.27 22:54

Verslo asociacijos ir Ūkio ministerija sutarė nekeisti verslo apmokestinimo sistemos

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2016.12.27 22:54

Smulkiojo ir vidutinio verslo atstovai su Ūkio ministerija ketina pasirašyti bendradarbiavimo memorandumą. Tai jau bus trečias toks memorandumas, kuriame butų numatytos priemonės smulkiajam ir vidutiniam verslui stambėti. Ir verslo asociacijų vadovai ir ūkio ministras teigia sutariantys, kad bent jau artimiausiu metu neturėtų būti keičiama verslo apmokestinimo sistema. Vyriausybės programoje numatyta, kad įvairių veiklų apmokestinimas būtų vienodinamas. 

„Išnagrinėjusi viso pasaulio įvairių verslo formų vystymąsi ir verslumą, manau, kad dar niekam pasaulyje nepavyko, nepavyks ir Lietuvoje šito padaryti. Ir manau, kad bendromis pastangomis su Ūkio ministerija mes tiesiog parodysime, kad kiekviena forma, kokia ji bebūtų, turi savo užduotis, savo siekius ir suvienodinti visus mokesčius iš tikrųjų nėra jokios galimybės. Mes turime skatinti verslumą, tai kiekviena protinga apmokestinimo forma sukuria prielaidas ir galimybes vystytis verslumui ir nebėgti iš šios šalies“, – sako Smulkiojo ir vidutinio verslo tarybos pirmininkė Dalia Matukienė.

„Verslą apmokestinti yra ne tas pats, kas avis kirpti. Taip drastiškai imtis ir kalbėti apie mokesčių suvienodinimą visiems vienodai pagal vieną kurpalių, manau, būtų per daug ankstyvą ir per daug radikalu ir drąsu. Reikia labai pamatuotai kalbėti apie naujas mokesčių formas, apie apmokestinimų pasikeitimus ir aš būsiu tas, kuris žiūrėdamas mūsų ekonomikos ir ūkio klausimų stengsiuosi, kad mes turėtume stabilumą, nes stabilumas kartais daug svarbiau už įvairiausius pokyčius“, – tikina ūkio ministras Mindaugas Sinkevičius.