captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Lietuvos geležinkeliai“ paskelbė, kaip keisis bilietų kainos

AB „Lietuvos geležinkeliai“ informuoja, kad kelionių traukiniais populiariausiais maršrutais kainos artimiausiais metais išliks stabilios, tačiau kai kurių maršrutų bilietai brangs.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Bendrovės pranešime skelbiama, kad nuo 2017 m. sausio 1 d. neženkliai – vidutiniškai 5,3 proc. – didės tik kai kurių maršrutų bilietų kainos.

Kelionių traukiniais kainos nesikeitė nuo 2013-ųjų sausio 1 d. Tuomet kelionės traukiniais atpigo dėl nuo 19 iki 9 proc. sumažinto PVM bilietams geležinkelių transportu. Traukinių bilietų kainos taip pat neženkliai kito nuo 2015 m. rugsėjo 1 d., kai dėl euro įvedimo dalyje maršrutų jos buvo koreguojamos iki 0,1 euro tikslumo.

Atlikti vietinio susisiekimo tyrimai (buvo lyginamos autobusų ir traukinių kainos) parodė, kad traukinių bilietų kainos nebeatitinka rinkos tendencijų – palyginti su autobusų bilietų kainomis, jos yra iki penktadalio mažesnės. Be to, kelionių traukiniais Lietuvoje kainos yra vienos mažiausių Europoje.

Vykstantiems greitaisiais traukiniais populiariausiomis kryptimis iš Vilnius į Klaipėdą, Kauną ir Šiaulius kainos išliks tokios pat patrauklios. Šie maršrutai yra itin populiarūs – jais per metus keliauja daugiau nei pusė visų vietinio susisiekimo keleivių: maršrutu Vilnius-Kaunas – apie 1 200 000 keleivių, Vilnius-Šiauliai-Klaipėda – apie 500 000.

Siekiant užtikrinti kelionių traukiniais patogumą, per pastaruosius kelerius metus bendrovė nemažai investavo į traukinių parko atnaujinimą, informacines technologijas – atnaujinta bilietų pardavimo sistema, sukurtas bilietų pardavimo internetu www.traukiniobilietas.lt portalas, įdiegta lojalumo programa ir t. t.

Sprendimas didinti kelionių traukiniais kainas priimtas 2016 m. lapkričio 25 d.

Siekiant, kad keleiviai geriau orientuotųsi, kaip keisis kainos, pateikiami keli pavyzdžiai:

  • Vilnius–Kaunas: nuo 4,46 iki 6,65 Eur (priklausomai nuo klasės ir traukinio tipo). Kaina nesikeis.
  • Vilnius–Klaipėda: nuo 13,77 iki 18,05 Eur (priklausomai nuo klasės ir traukinio tipo). Kaina nesikeis.
  • Vilnius–Pabradė: buvo – 2,80 Eur, bus – 2,90 Eur. Pokytis – 3,57 proc.
  • Kaunas–Šiauliai: buvo – 6,30 Eur, bus – 6,50 Eur. Pokytis – 3,17 proc.
  • Šiauliai–Radviliškis: buvo – 1,30 Eur, bus – 1,40 Eur. Pokytis – 7,69 proc.
  • Vilnius–Ignalina – buvo 4,10 Eur, bus – 4,40 Eur. Pokytis – 7,32 proc.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...