captcha

Jūsų klausimas priimtas

Verslas atranda mokslo teikiamas galimybes

Anksčiau dėl įvairių priežasčių vengę tokio bendradarbiavimo, dabar verslininkai įsidrąsino ir mokslininkų prašo padėti patobulinti, išrasti ar pakeisti įvairius daiktus, produktus ar priemones, kurias šiandien naudodami net nesusimąstome, kad tai gali būti mokslo ir verslo bendradarbiavimo vaisius. Panaudojant Europos Sąjungos (ES) lėšas, kitąmet ir toliau bus remiamos inovacijos, jei tam bus pasitelkiami mokslininkai.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

„ES pinigai leidžia atlikti žymiai daugiau tyrimų, leidžia ir daugiau kartų suklysti, kol gausi teisingą rezultatą“, – naudą pabrėžė KTU Nacionalinio inovacijų ir verslo centro direktorius Edmundas Šalna.

Siekdama paskatinti verslo ir mokslo ryšius, viena iš valstybės agentūrų – Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra – kitąmet tęs bendrijos lėšomis finansuojamas inovacijas. Kitąmet tam numatyta 2,5 mln. eurų.

„Yra apie 5 tūkst. eurų parama, už kurią verslas gali užsakyti paslaugą iš mokslo ir studijų institucijos – tai dažnai būna produkto patobulinimas, naujo produkto sukūrimas, tam tikra galimybių studija. Tad verslas gali paeksperimentuoti, gali parizikuoti srityse, kuriose jis nori veikti, bet neturi kompetencijų“, – teigia Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros direktorius Kęstutis Šetkus.

Daugiau apie verslo ir mokslo bendradarbiavimą – reportaže.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...