captcha

Jūsų klausimas priimtas

Vilniaus taryba ėmėsi svarstyti kitų metų biudžetą

Vilniaus savivaldybės taryba mėnesiu anksčiau, nei įprastai, ėmėsi svarstyti 2017 metų biudžeto projektą.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Trečiadienį  pristatytame projekte planuojamas biudžeto deficitas siekia 34 mln. eurų ir yra daugiau nei ketvirtadaliu mažesnis, nei šiemet (47,5 mln. eurų). Savivaldybės planuojamos pajamos kitąmet turėtų būti 471,833 mln. eurų, asignavimai – 505,833 mln. eurų, arba atitinkamai 12 proc. ir 13 proc. mažiau nei numatoma naujausiame 2016 metų biudžeto variante. Savivaldybė kitąmet planuoja skolintis 24 mln. eurų ES projektų koofinansavimui ir buvusių skolų restruktūrizavimui.

Tarybos nariams administracijos direktorė Alma Vaitkunskienė pažymėjo, kad projektas pateikiamas mėnesiu anksčiau atsižvelgiant į daugelio tarybos narių siūlymą, jog būtų daugiau laiko svarstyti komitetuose.

„Taip, kaip jūs teisingai pažymėjote, dar nėra pasirašytas Finansinių rodiklių įstatymas. Tačiau mes rėmėmės labai svarbia finansine prielaida (...), kad savivaldybės gaus 224 mln. eurų GPM, kas yra labai svarbus iš nuosavų lėšų programų asignavimų šaltinis“, – sakė ji.

Taip pat, anot jos, daryta prielaida, kad specialiosioms programoms finansuoti – valstybės pavestų funkcijų vykdymui, savivaldybei kitąmet bus skirta 139 mln. eurų. Pasak jos, pradedama „nuo kuklių prielaidų“, nes būtent tiek šiemet buvo skirta šių metų vasario 20 dieną, priimant 2016-ųjų biudžetą, o dotacijos vėliau buvo didinamos dar apie 90-čia mln. eurų. Kadangi dotacijos tikslinamos visus metus dėl šios priežasties, anot jos, kol kas negalima lyginti 2017 ir 2016 metų biudžetų.

Ji taip pat džiaugėsi prognozėmis, jog planuojamą deficitą pavyko sumažinti iki 34 mln. eurų.

„Būtent tai yra skirtumas tarp 505 mln. eurų būtinos sumos asignavimų programoms finansuoti ir 471 mln. eurų tų lėšų, kurios susideda iš savivaldybės nuosavų lėšų ir kol kas planuojamų 139 mln. eurų valstybės skiriamų lėšų programoms finansuoti“, – paaiškino ji.

Anos A. Vaitkunskienės, įsiskolinimus už paslaugas kitąmet planuojama mažinti 86,3 mln. eurų – su palūkanomis tai siektų 93 mln. eurų.

Taip pat savivaldybė toliau sieks restruktūrizuoti paskolas. Pasak A. Vaitkunskienės, per 14 mėnesių savivaldybės skolinimasis „atpigintas“ 1 mln. eurų – panašia suma mažinti palūkanas restruktūrizuojant paskolas planuojama ir šiemet.

Biudžete numatytos lėšos įvairiems naujiems ir tęstiniams darbams – planuojama renovuoti 27 ugdymo įstaigas, skatinti turizmą, tęsti globos namų pertvarką, užtikrinti pakankamą vietų vaikams skaičių darželiuose renovuojant 11 darželių, pastatant modulinius priestatus. Numatyta atnaujinti dviračių takus, ES ir savivaldybės lėšomis įsigyti naują viešąjį transportą, modernizuoti perimamą šilumos ūkį, įgyvendinti atliekų ūkio reformą, tvarkyti skverus miegamuosiuose rajonuose.

Lyginant su šiemet, 2017-aisiais planuojama gauti 24,5 mln. eurų daugiau gyventojų pajamų mokesčio, iš viso – 244 mln. eurų.

Meras Remigijus Šimašius pažymėjo, kad projekte, lyginant su šiemet, numatytas išlaidų mažėjimas įvairioms sritims yra tik formalus, kadangi dar nėra įvertintos kitąmet didėsiančios valstybės dotacijos, tačiau patvirtino, kad išlaidas administravimui planuojama didinti dėl vykdomos ir tęsiamos administracijos pertvarkos.

„Mes padarėme tam tikrus pertvarkymus, yra konsolidacija tam tikrų atskirų funkcijų, tai yra neformalios išlaidos. Turbūt vienintelė sritis, kur 5 darbuotojais atsirado daugiau po praėjusių metų sumažinimo 60-čia darbuotojų, tai yra Miesto plėtros departamentas“, – aiškino jis.

Tai, anot mero, daroma dėl pasikeitusio reglamentavimo sulėtėjus statybos leidimų išdavimo procesui.

Sostinės biudžeto projektas dabar bus svarstomas komitetuose, jį priimti tikimasi sausį.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...