captcha

Jūsų klausimas priimtas

K. Navickas ES aplinkos komisarui išreiškė nerimą dėl Astravo AE

Aplinkos ministras Kęstutis Navickas Briuselyje susitiko su ES aplinkos, jūrinių reikalų ir žuvininkystės komisaru Karmenu Vella ir jį supažindino su šalies naujosios vyriausybės aplinkos sektoriaus programa. Ministras pažymėjo, kad joje pasisakoma prieš nesaugių atominių elektrinių statybą Lietuvos kaimynystėje, nes negali būti jokių kompromisų kalbant apie aplinkos apsaugos ir branduolinės saugos standartų laikymąsi, teigiama Aplinkos ministerijos pranešime spaudai.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Mūsų šaliai, pasak K. Navicko, daug nerimo kelia Baltarusijoje kylanti Astravo atominė jėgainė, kuri statoma prie išorinės ES sienos, vos už 50 km nuo Lietuvos sostinės Vilniaus, didžiausio ir tankiausiai apgyvendinto miesto. Ji statoma pažeidžiant tarptautinius aplinkosaugos ir branduolinės saugos standartus, skaidrumo ir geros kaimynystės principus.

Tokią Lietuvos poziciją, ministro žodžiais, patvirtina ligšioliniai Espo ir Orhuso konvencijas pasirašiusių šalių sprendimai. 2017 metais vyksiančiuose šių šalių susitikimuose bus vertinama, kaip Baltarusija įgyvendina tuos sprendimus. Deja, kaip sakė K. Navickas, jokios pažangos nematyti. Astravo AE statybų aikštelėje nuolat vykstantys rimti incidentai rodo, kad statybos darbai vykdomi paskubomis, nesilaikant tarptautinių įsipareigojimų ir rekomendacijų.

Mūsų valstybės nuolat keliami klausimai – vietos šiai branduolinei jėgainei parinkimas, Espo ir Orhuso konvencijų pažeidimai, geologiniai, seismologiniai ir hidrologiniai tyrimai, radiologinis poveikis mūsų šalies gyventojams ir geriamajam vandeniui bei Neries upei, incidentai AE statybų aikštelėje ir kt. – jau buvo aptarti per Lietuvos ir Baltarusijos ekspertų susitikimus, vykusius praėjusį birželį Vilniuje ir rugsėjį Minske. Deja, šie susitikimai buvo praktiškai bevaisiai. Ekspertų pozicijos skyrėsi visais klausimais. Todėl, Lietuvos požiūriu, sprendžiant šias sudėtingas problemas turėtų aktyviai dalyvauti Europos Sąjunga.

Lietuvos keliami klausimai, kaip sakė komisaras K. Vella, jam žinomi ir suprantami. Susitikęs su Baltarusijos gamtos išteklių ir aplinkos apsaugos ministru Andrejumi Kovchuto praėjusį spalį, jis pabrėžė poveikio aplinkai vertinimo ir tarptautinio bendradarbiavimo svarbą plėtojant Astravo atominės elektrinės projektą.

K. Navickas padėkojo Europos Komisijai už pastangas padėti spręsti su Astravo AE susijusias problemas ir paprašė tolesnės paramos siekiant, kad Baltarusija kuo skubiau įvykdytų tarptautinius įsipareigojimus.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...