captcha

Jūsų klausimas priimtas

Seimas linksta nepratęsti PVM lengvatos šildymui

Seimas ir vėl nukėlė balsavimą dėl pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvatos šildymui. Ramūnas Karbauskis to paprašė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos vardu. Iki galutinio balsavimo dėl lengvatos jis tikisi parengti kompensacijų mechanizmą ir galutinai atsisakyti PVM lengvatos šildymui.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Parlamentas po pietų turėjo balsuoti, ar pratęsti pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvatą šildymui, kurią finansų ministras Vilius Šapoka pavadino ydinga, o Vyriausybė nutarė nepratęsti. „Valstietis“ Ramūnas Karbauskis ketvirtadienį žurnalistams aiškino kad PVM lengvata nėra teisinga, nes ja naudojasi ir turtingi žmonės, tačiau jos atsisakymas rūpesčių sukels socialiai jautriausioms grupėms.

Tačiau popiet jo tonas pasikeitė. R. Karbauskis frakcijos vardu paprašė pertraukos iki kito posėdžio.

„Ir tokiu atveju veikiausiai turėsim bendrą sutarimą, kad tai yra geriau nei kompensacija“, – kalbėjo R. Karbauskis.

Kitas nenumatytas Seimo posėdis vyks penktadienį – penktadienį.

Šiuo metu lengvatinis PVM šildymui siekia 9 proc., o standartinis – 21 procentą. Seimas turėjo balsuoti, ar pratęsti lengvatos galiojimą dar pusei metų. Tačiau nutarta atidėti balsavimą iki kito posėdžio.

„Šitas sprendimas, kurį bandoma vėl pratęsti, bandyti įrodyti, kad PVM lengvata yra socialiai teisinga ir nereikalinga, tai taip pat reikalauja finansinių išteklių, kurių nėra numatyta. Pauzės paprašymas leidžia pasiūlyti alternatyvą, kuri leis remti tuos žmones, kuriems reikia to“, – Seime sakė premjeras Saulius Skvernelis.

Toks „valstiečių“ paremtas klausimo nukėlimas sukėlė audrą opozicijoje. Parlamentarai nuo šoninio mikrofono vienas per kitą bandė aiškinti, kad, atsisakius lengvatos dabar, žmonės, kuriems reikalinga kompensacija, nespės surinkti visų tam reikalingų pažymų ir bent kelis mėnesius bus priversti už šildymą mokėti brangiau.

Posėdžiui pirmininkavusi Rima Baškienė pareiškė mananti, kad PVM lengvatos nepratęsimas ir atidėjimas kitam posėdžiui yra klaida. Tokį jos pareiškimą dalis Seimo narių palydėjo plojimais.

Ydinga lengvata

Finansų ministras Vilius Šapoka trečiadienį sakė, kad nuo kitų metų pradžios PVM lengvatos šildymui turėtų nelikti. Vyriausybės patvirtintame 2017 metų valstybės ir savivaldybių biudžete jai lėšų nenumatyta.

PVM įstatymo pataisas, kurias yra apsvarstęs baigęs kadenciją Seimas, siūloma priimti kartu su 2017 metų valstybės biudžetu. Baigiantis kadenciją Seimas dėl balsų trūkumo nesugebėjo iki 2017 metų birželio pratęsti PVM lengvatos šildymui. Vėliau kelis kartus balsavimas dėl šio klausimo buvo išbrauktas darbotvarkės, primena BNS.

Šaltinis www.15min.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...