captcha

Jūsų klausimas priimtas

Finansinių paslaugų platformos sulaukia vis daugiau susidomėjimo

Lietuvos bankas pastebi, kad naujos finansinių paslaugų platformos šalyje sulaukia vis daugiau susidomėjimo, nors užima dar mažą rinkos dalį. Didelę įtaką šiam sektoriui daro naujos technologijos, kurių pagrindu įsteigtos įmonės didina konkurenciją bankams.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Tarpusavio skolinimo rinka, anot Lietuvos banko, auga pakankamai sparčiai, nors, bendroje vartojimo kredito rinkoje užima 5 procentus. Iki šiol tarpusavio skolinimo platformose kreditus yra gavę 5 tūkstančiai žmonių. Tuo metu mokėjimų rinkoje, anot Centrinio banko, pastebima ryškesnių pokyčių. 

Kartu su naujomis technologijomis įsitvirtina ir nauji rinkos dalyviai, siūlantys tokias pačias paslaugas, kurias ilgai teikė tik bankai. Šalyje steigiasi vis daugiau skaitmeninių bankų, elektroninių pinigų įstaigų, kurie siūlo pigesnius arba nemokamus mokėjimus tiek šalyje, tiek užsienyje.

Taip auga konkurencija šioje srityje, todėl tikimasi, kad greitai į tai sureaguos ir komerciniai bankai, siūlydami pigesnes ar patogesnes paslaugas. Vis dėlto, gyventojų elgsena keičiasi lėčiau nei rinka. 

Kol kas naujomis paslaugomis naudojasi jaunesni gyventojai, kurie labiau domisi įvairiais skaitmeniniais produktais.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...