captcha

Jūsų klausimas priimtas

R. Masiulis apie „Lietuvos geležinkelius“: delsti negalima nei sekundės

„Lietuvos geležinkeliams“ permainos yra reikalingos nedelsiant, paaiškino susisiekimo ministras Rokas Masiulis trečiadienį atsistatydinus šios valstybinės įmonės valdybai.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

„Šiai įmonei permainos jau yra seniai pribrendusios, neūkiška, neskaidri veikla buvo dešimtmečiais. Su tuo nebuvo susitvarkyta, delsti negalima nei sekundės, privalėjome imtis veiksmų kiek įmanoma greičiau“, – sakė R. Masiulis žurnalistams trečiadienį po vyriausybės posėdžio.

Jis paaiškino, kad nauja suformuota valdyba rinks generalinį direktorių.

„Generalinis direktorius bus įgaliotas daryti permainas, išsiaiškinti neskaidrius sandorius, kurie buvo iki šiol, atlikti pilną finansinį, teisinį įmonės ir su ja susijusių įmonių auditą ir vienaip ar kitaip tą įmonę sutvarkyti, kad ji duotų naudą valstybei“, – sakė R. Masiulis.

Susisiekimo ministras nežino, ko šioje įmonėje konkrečiai ieško Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT), tačiau jo nestebina, kad ji domisi įmonės veikla.

„Nežinau, bet manęs tai nestebina. Jau ne vieną dešimtmetį matome neskaidrią veiklą įmonėje, situacija yra prasta, matyti, kad įmonė byra. Neaišku, ar vadovai kontroliuoja situaciją, negaliu leisti, kad ta situacija tęstųsi, reikia perimti įmonės valdymą, sutvarkyti ją ir kad ji duotų naudą valstybei“, – pasikartojo ministras.

Premjeras Saulius Skvernelis taip pat pokyčius „Lietuvos geležinkeliuose“ vadino greitais, ryžtingais ir turinčiais ilgalaikį poveikį įmonės ateičiai ir pertvarkai.

„Turiu informaciją, kurią teikia susisiekimo ministras, tai vyksta staigūs, ryžtingi pokyčiai, kurie turėjo vykti tokioje strateginėje įmonėje ir tokioje situacijoje, kuri susidariusi valstybinėje įmonėje „Lietuvos geležinkeliai“, – sakė S. Skvernelis.

Kaip ELTA jau skelbė, susisiekimo ministras trečiadienį atstatydino visą „Lietuvos geležinkelių“ valdybą ir paskyrė naujus jos narius.

FNTT aiškinasi, kaip „Lietuvos geležinkeliai“ ir jų antrinės įmonės pirko prekes ir paslaugas iš trečiųjų bendrovių, taip pat tiria, ar dalis lėšų iš šių pirkimų galėjo neteisėtai per lengvatinių mokesčių kompanijas sugrįžti „Lietuvos geležinkelių“ vadovybei.

Anot FNTT, pats tyrimas susijęs su „Lietuvos geležinkelių“, įmonės antrinių bendrovių sandėriais, galimu mokestiniu sukčiavimu stambiu mastu, dokumentų klastojimu ir apgaulingu buhalterinės apskaitos tvarkymu. Atliekant tyrimą bendradarbiaujama su Latvijos ir kitomis užsienio teisėsaugos institucijomis.

Tyrimą šių metų sausio 20 d. FNTT pradėjo gavusi pranešimą apie dviejų Lietuvoje registruotų įmonių galimai neteisėtas veikas, susijusias su tarptautiniu pinigų plovimu panaudojant Jungtinėje Karalystėje ir Belize registruotų lengvatinių mokesčių kompanijų bankų sąskaitas, atidarytas Latvijos banke.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...