Verslas

2016.12.14 12:25

Naujasis ūkio ministras: inovacijoms – 2 proc. BVP

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, Lietuva“, LRT.lt2016.12.14 12:25

Naujasis ūkio ministras Mindaugas Sinkevičius pradeda darbą ministerijoje ir jau iškėlė pagrindinius klausimus ir darbus. Vieni iš jų – valstybinių įmonių pertvarka ir finansavimo inovacijoms didinimas.

„Jei norime būti inovatyvi ir šiuolaikiška valstybė, inovacijų finansavimas turėtų siekti maždaug 2 proc. bendrojo vidaus produkto (BVP). Šiuo metu Lietuvoje jis nesiekia net vieno procento BVP“, – mano beveik šešerius metus Jonavai vadovavęs M. Sinkevičius.

Anot jo, į inovacijas investuoti daugiau turėtų ne tik valstybė, bet ir verslas. Taip pat būtinas ir glaudesnis bendradarbiavimas su Švietimo ir mokslo ministerija.

Taip pat laidoje „Labas rytas, Lietuva“ buvo iškeltas valstybinių įmonių klausimas.

„Galbūt bus galima kai kurių įmonių atsisakyti, kai kurių statusus suvienodinti. (...) Jei įmonių kapitalo grąža padidėtų nuo dabartinių 4 procentų iki bent 10 proc., tai būtų didžiulis pliusas valstybės biudžetui ir žmonių gerovei“, – teigia ministras.

2014-aisiais metų meru išrinktas socialdemokratas mano, kad Jonavos savivaldybėje išmoktas pamokas galės pritaikyti ir ministerijoje.

„Patirtys galėtų būti vadybinės, žmonių organizavimo, mat Jonavos savivaldybėje teko dirbti su maždaug 200 žmonių kolektyvu. Panašus žmonių skaičius laukia ir ministerijoje. (...) Kai esi ministras, tuo pačiu esi ir nuomonės formuotojas. Tai tavimi arba seka, arba nuo tavęs nusisuka, tad noriu suformuoti gerą komandą ir įgyvendinti išsikeltus tikslus“, – optimizmu tryško M. Sinkevičius.

Daugiau naujojo ministro minčių ne tik apie būsimus darbus, bet ir apie padėtį Socialdemokratų partijoje – įraše.