captcha

Jūsų klausimas priimtas

VMI reikės atsiskaityti apie „Paypal“ ir kitas užsienyje esančias sąskaitas

Lietuvos piliečiai neišvengs prievolės pranešti apie sąskaitas užsienyje, taip ir „Paypal“, net jei apie jas jau seniai pamiršo. Reikalavimai prieš pusmetį buvo ne atšaukti, o nukelti. Tiesa, Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) to reikalaus tik iš tų, kurių apyvarta sąskaitose per metus siekia 15 tūkstančių eurų.
Reuters/Scanpix nuotr.
Reuters/Scanpix nuotr.

Lietuvos gyventojai nuo sausio 1 dienos privalės informuoti VMI apie 2015–2016 m. atidarytas ar uždarytas sąskaitas užsienyje, įskaitant ir „Paypal“, tačiau tik tuo atveju, jei apyvarta siekia 15 tūkstančių eurų.

Emigrantai gali būti ramūs

Toks reikalavimas galios tik nuolatiniams Lietuvos gyventojams, taigi emigrantai gali būti ramūs. Pernai kilo didelis nepasitenkinimas, kai paaiškėjo, kad sąskaitas reikės deklaruoti visiems. Tačiau VMI teigia atsižvelgusi į visuomenės pastabas.

„Atsižvelgusi į visuomenės racionalias pastabas dėl galimo skirtingo taisyklių interpretavimo, pavasarį atidėjo reikalavimą pateikti Mokesių inspekcijai apie elektronines sąskaitas, kol taisyklės bus pakoreguotos. Pažymėtina, kad VMI, siekdama kuo mažesnės administracinės naštos, informacijos pateikimo terminą nukėlė iki 2017 metų gegužės 1 dienos“, – teigia VMI.

„VMI supranta, kad teisėkūra jau ne visada spėja su sparčiai besivystančiu informacinių technologijų verslu“, – pripažįsta inspekcija.

Šįmet deklaravo 3 tūkstančiai gyventojų

VMI duomenimis, Europoje informaciją apie elektronines sąskaitas mokesčių administratoriams teikia airiai, ispanai, slovėnai, belgai ir portugalai. Lietuvos mokesčių administratoriui informaciją apie atidarytas bei uždarytas sąskaitas užsienio bankuose bei elektronines sąskaitas 2015 metais pranešė 283 gyventojai, šiemet VMI jau gavo beveik 3000 tokių pranešimų.

Beje, Mokesčių inspekcijai nereikia nurodyti apie lojalumo programų sąskaitas, parduotuvių, degalinių korteles, paskyras, kurios yra naudojamos tik žaidimams, azartiniams lošimams žaisti elektroninėje erdvėje.

Informuojant apie „Paypal“ sąskaitą, vietoje sąskaitos numerio reikia pateikti elektroninio pašto adresą, kuris naudojamas jungiantis prie „Paypal“ .

Valdžia buvo priversta atsitraukti

Primename, kad šių metų kovą įsigaliojo reikalavimas gyventojas deklaruoti sąskaitas užsienyje, įskaitant ir elektronines („PayPal“, „Webmoney“, „Skrill“ ir kt.).

Didelė dalis lietuvių „PayPal“ sąskaitas laiko tuščias, tačiau jas vis tiek reikėjo ia deklaruoti. Tačiau visuomenėje dėl to kilo didelis nepasitenkinimas, todėl valdžia buvo priversta atsitraukti.

Milžiniško gyventojų nepasitenkinimo sulaukęs reikalavimas buvo atšauktas dar tą patį kovo mėnesį, o finansų ministras Rimantas Šadžius pripažino, kad tokie reikalavimai sunkiai suprantami gyventojams.

Mokesčių inspekcija paskelbė dėl to atsiprašanti. Tačiau reikalavimus deklaruoti „Paypal“ ir kitas sąskaitas atidėjo iki šių metų pabaigos. Baigiantis metams reikalavimas vėl prisimintas, tačiau nei VMI, nei paskirtasis finansų ministras apie tai iki šiol neužsiminė. Už vengimą deklaruoti sąskaitas užsienyje numatyta ir atsakomybė.

Šaltinis www.15min.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...