captcha

Jūsų klausimas priimtas

Populiarėja elektriniai dviračiai: „Baltik vairas“ jų gamybą dvigubins

Bemotoris dviratis jau nebetenkina vartotojų. Jie nori greičio ir dar didesnio patogumo, todėl europiečiai vis dažniau ieško elektrinio dviračio. Tokių gamybą šį sezoną didina ir Šiaulių „Baltik vairas“.
TT NEWS AGENCY/Scanpix nuotr.
TT NEWS AGENCY/Scanpix nuotr.

Elektriniai dviračiai yra dviejų rūšių – išvystantys iki 25 kilometrų per valandą greitį ir važiuojantys kone dvigubai greičiau. Šį sezoną pradedami gaminti namų ūkio dviračiai ir krovininiai.

„Planuojame augti: jei pernai mūsų krepšelyje elektriniai dviračiai užėmė 2,6 proc. pagal pagaminamų dviračių kiekį, tai šiemet planuojame dvigubinti iki 5,6 proc. Įmonė planuoja augti ne mažiau 30 proc. – šiais metais tai būtų 170 tūkst. dviračių ir apie 40 mln. eurų apyvarta“, – teigia UAB „Baltik vairas“ generalinis direktorius Žilvinas Dubosas.

Dviračių gamintojai sako, kad elektrinius dviračius didmiesčiuose gyvenantys europiečiai renkasi dėl ekologiškumo. Jie netriukšmingi, turi navigacijos sistemas, tačiau kol kas brangoki – kainuoja nuo kelių šimtų iki kelių tūkstančių eurų. Pasak iš Olandijos į Lietuvą atvykusio įmonės pardavimų vadovo, jo šalyje jau kas penktas dviratis – elektrinis.

„Daugiausiai mūsų dviračių eksportuojami į Olandiją, Vokietiją ir Daniją – tai trys didžiausios dviračių šalys Europoje. Dar norime augti, todėl pažiūrėsime potencialą Anglijoje“, – apie ateitį optimistiškai kalba UAB „Baltik vairas“ pardavimų vadovas Iainas Mackay`us.

„Baltik vairas“ užsakovams gamina apie 1 500 dviračių modelių, besiskiriančių spalva, rėmo dydžiu ir kai kuriomis detalėmis. Tarp jų – ir medikams skirtas dviratis, kuriuo važiuojama teikti pagalbą velomaratonuose dalyvaujantiems sportininkams.

Didžioji dalis įmonėje pagamintų dviračių eksportuojama, Lietuvoje lieka kiek daugiau nei vienas procentas.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...