captcha

Jūsų klausimas priimtas

Graikai prieš biudžeto tvirtinimą vėl tvindo gatves

Tradicija tapęs Kalėdų Senelių bėgimas Atėnų gatves pripildė linksmo šurmulio ir geros nuotaikos. Tačiau prie labdaros renginio, dalyviui kainavusio dešimt eurų, prisidėti (iš)galėjo ne visi. Kalėdine dvasia nespinduliuoja keli tūkstančiai graikų, susirinkusių į protestą prieš taupymo politiką. 
Sipa/Scanpix nuotr.
Sipa/Scanpix nuotr.

Nors pirmadienį vykusiame Euro zonos finansų ministrų susitikime nuspręsta valstybės skolos naštą kiek palengvinti, graikų protestuotojai pliekia ir Aleksio Cipro vyriausybę, ir užsienio skolintojus.

„Manau, reformos niekada nesibaigs. Kairiųjų vyriausybė, už kurią aš nebalsavau ir nebalsuosiu, buvo išrinkta siekiant gerovės. Bet iš to, ką matome, ji ruošiasi atimti viską, net ir mūsų apatinius“, – skundėsi spaustuvės darbuotojas Nikas Spanopulas.

Uostų, viešojo transporto ir kitų įstaigų streikai nukreipti prieš kitų metų biudžeto projektą, dėl kurio parlamentas balsuos šį šeštadienį. Biudžete numatoma surinkti papildomą milijardą eurų iš naujų mokesčių, o socialines išlaidas pensijoms ir atlyginimams apkarpyti beveik 6 milijardais eurų. Dalis protestuotojų, pavyzdžiui, jūreivių federacija, streiką tęs ir savaitgalį.

Bet tokie Graikijos kasdienybę paralyžiuojantys streikai – tik dalis iššūkių vyriausybei. Šalyje, kur nedarbas viršija 20 procentų, o imigrantų našta tik didės, riaušių policija nesiskundžia dėl darbo stygiaus. Šią savaitę daugiau nei tūkstančiui graikų susirinkus paminėti prieš aštuonerius metus žuvusį protestuotoją, taiki eisena virto aršiais susidūrimais su policija, kuriai teko atremti ir Molotovo kokteilių lietų.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...