captcha

Jūsų klausimas priimtas

EK pagrasino sankcijomis septynioms šalims dėl „Volkswagen“

Europos Komisija (EK) ketvirtadienį perspėjo septynias šalis ES nares dėl emisijų skandalo, kurio dėmesio centre atsidūrė Vokietijos automobilių koncernas „Volkswagen“, informuoja BBC.
Reuters/Scanpix nuotr.
Reuters/Scanpix nuotr.

Vokietijos, Jungtinės Karalystės ir dar penkių šalių valdžia kaltinama tuo, kad nesiėmė priemonių prieš „Volkswagen“ dėl emisijų testų klastojimo, kaip tai padarė Jungtinių Valstijų valdžia. ES narėms skirti du mėnesiai sureaguoti į EK perspėjimą. Jeigu reakcijos nebus sulaukta, EK turės teisę pradėti nagrinėjimą Europos Teisme Liuksemburge.

Vokietijos automobilių gamybos milžinei JAV skyrė dideles baudas už tai, kad ši naudojo „išmetamųjų teršalų kontrolės sistemų veiksmingumą mažinančius valdiklius“. Pagal ES įstatymus, naudoti įrangą, slepiančią padidintą išmetamųjų teršalų kiekį, griežtai draudžiama. Visų ES šalių vyriausybės turi užtikrinti, kad šio draudimo būtų laikomasi.

Kaip teigiama EK paaiškinime, tik nacionalinės reguliavimo institucijos gali sankcionuoti vieno ar kito automobilio pardavimą savo šalyje, ir tik jos gali nubausti automobilių gamintoją už vienokių ar kitokių standartų pažeidimą.

Vis dėlto, kaip teigiama EK pareiškime, septynių šalių valdžia to nedarė, o dar kelios šalys (Čekija, Graikija ir Lietuva) apskritai savo nacionaliniuose įstatymuose neturi nuostatų, kuriomis remiantis „Volkswagen“ ar kitas ekologines normas pažeidžiančias automobilių bendroves būtų galima patraukti atsakomybėn.

„Dyzelinis skandalas“ Vokietijos automobilių gamintoją sudrebino 2015 m. rugsėjį. JAV aplinkos apsaugos agentūra (EPA) apkaltino bendrovę tuo, kad dyzeliniais varikliais varomuose automobiliuose įdiegta programinė įranga, leidžianti testavimo metu nuslėpti realius duomenis apie teršalų emisijas.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...