captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Eurostat“: Lietuvos BVP per metus padidėjo 1,7 proc.

Europos Sąjungos (ES) statistikos agentūros „Eurostat“ duomenimis, trečiąjį 2016 metų ketvirtį, palyginti su ankstesniu ketvirčiu, atsižvelgus į sezoninius svyravimus, euro zonos ekonomika ūgtelėjo 0,3 proc., o ES – 0,4 proc. Ankstesnį ketvirtį šis rodiklis euro zonoje ir visoje ES pakilo atitinkamai 0,3 ir 0,4 proc.
Scanpix/Reuters nuotr.
Scanpix/Reuters nuotr.

Lyginant su tu pačiu laikotarpiu prieš metus ir atsižvelgus į sezoninius svyravimus, euro zonos bendrasis vidaus produktas (BVP) trečiąjį ketvirtį pakilo 1,7 proc., visos ES – 1,9 proc. Antrąjį šių metų ketvirtį euro zonos ir visos ES BVP pakilo atitinkamai 1,7 ir 1,9 procento.

„Eurostat“ duomenimis, trečiąjį 2016 metų ketvirtį Lietuvos BVP, atsižvelgus į sezoninius svyravimus, pakilo 0,1 proc., o metinis prieaugis sudarė 1,7 proc.

Palyginimui, trečiąjį 2016 m. ketvirtį JAV BVP, palyginti su ankstesniu ketvirčiu, išaugo 0,8 proc.; antrąjį metų ketvirtį šis rodiklis sudarė 0,4 proc. Metinis JAV BVP prieaugis siekė 1,6 proc., tuo tarpu prieš metus šis rodiklis sudarė 1,3 proc.

Turimais ES valstybių narių duomenimis, trečiąjį 2016 metų ketvirtį, palyginti su antruoju metų ketvirčiu, sparčiausiai BVP augo Kroatijoje (1,7 proc.), Slovėnijoje (1,0 proc.), Graikijoje ir Portugalijoje (po 0,8 proc.). Lėčiausias augimas registruotas Lietuvoje – 0,1 proc.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...