captcha

Jūsų klausimas priimtas

EK siūlo palankesnes sąlygas prekiaujantiems internetu

Europos Komisija siūlo palengvinti sąlygas įmonėms, prekiaujančioms internetu. Jei tam pritars šalys narės ir Europos Parlamentas, jos galės registruotis Europos Sąjungos PVM mokėjimo portale ir visoje bendrijoje prekiauti be apribojimų, o mokesčius deklaruoti ir sumokėti kartą per ketvirtį. 
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Dabar šios įmonės turi registruotis šalyse, kuriose nori prekiauti, ir atskirai ten mokėti mokesčius. Tai būtų vieno langelio principas, kuris jau taikomas mobiliųjų telefonų programėlėms. Taip pat siūloma, kad mažos ir pradedančios įmonės, jei jų prekyba neviršija 10 tūkstančių eurų, PVM galėtų administruoti savo šalyje. Be to, siekdama apsaugoti savo rinką, Bendrija ketina panaikinti trečiosioms šalims taikomą išimtį smulkių daiktų neapmokestinti PVM. Pritaikius naujas priemones, EK tikisi, kad šalys narės iki 2020-ųjų surinks septyniais milijardais daugiau PVM nei dabar. 

 „Tikslas yra sumažinti naštą, taupyti verslo pinigus ir kad vartotojams būtų patogiau pirkti prekes ir paslaugas internetu. Siūlome vieno langelio principą internetiniams PVM mokėjimams už prekes ir paslaugas. Šis Europos Sąjungos portalas leis internetu prekiaujančioms kompanijoms kitose bendrijos šalyse mokėti PVM taip, kaip tai daroma jų gimtojoje šalyje. Dėl to įmonėms tenkanti administracinė našta sumažės 95 procentais, įmonės per metus sutaupys beveik pustrečio milijardo eurų“, – aiškino Europos Komisijos vicepirmininkas Andrusas Ansipas.

„Šiuo metu kompanijos, kurios registruotos ne Europos Sąjungoje, gali eksportuoti smulkias, iki 22 eurų kainuojančias  prekes vartotojams Bendrijoje nemokėdamos PVM mokesčio. Ir Europos Sąjungos įmonėms neįmanoma su jomis konkuruoti. Taip daugiau negali būti. Siūlome panaikinti tokią PVM išimtį. Tai paveiks šimtą penkiasdešimt milijonų sandorių kasmet. Tai didelis skaičius“ – pabrėžė EK narys, atsakingas už ekonomiką Pierre`as Moscovicis.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close