captcha

Jūsų klausimas priimtas

Elektros rinkos barometras: elektra Lietuvoje pigo mažiau nei Latvijoje

Vidutinė elektros kaina Baltijos šalyse krito antrą savaitę iš eilės. Tačiau jungčių priežiūros darbai lėmė, kad Lietuvoje elektra praėjusią savaitę buvo brangesnė nei Latvijoje, teigiama pranešime spaudai.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Lietuvoje pigo mažiausiai

Elektros kaina Lietuvoje praėjusią savaitę nukrito 5 proc. ir siekė 36,92 EUR/MWh. Tuo tarpu Latvijoje ir Estijoje tendencijos buvo vienodos – abiejose šalyse elektra pigo 7 proc. iki 36,49 EUR/MWh.

Kainos mažėjimą regione lėmė pigesnė elektra kaimyninėse šalyse. Tačiau Lietuvoje kaina buvo kiek aukštesnė dėl numatytų jungčių tarp Lietuvos ir Latvijos priežiūros darbų, nepaisant to, kad „NordBalt“ jungtis veikė sklandžiai.

Lapkričio 21–27 d. elektros kaina Lietuvoje svyravo nuo 9,03 EUR/MWh iki 53,44 EUR/MWh, o Latvijoje ir Estijoje – nuo 9,03 EUR/MWh iki 47,05 EUR/MWh.

Vietinės elektros pagamino dar daugiau

Vietinės elektros gamyba, palyginti su ankstesne savaite, šiek tiek paaugo. Baltijos šalių elektrinės pagamino 95 proc. visos reikalingos elektros energijos.

Latvija pagamino 22 proc., o Estija – 46 proc. daugiau elektros nei suvartojo, o Lietuva importavo 67 proc. reikalingos elektros energijos.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...