captcha

Jūsų klausimas priimtas

Lietuvoje, kaip ir kitose šalyse, brangsta pieno produktai

Brangsta pieno produktai – skaičiuojama, kad nuo vasaros iki dabar kainos išaugo 10-14 procentų. Pasak specialistų, tokius pokyčius lemia pasaulinės tendencijos – rinkose trūkstant žaliavinio pieno auga supirkimo ir pardavimo kainos. Neatmetama, kad kurį laiką jos dar didės.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Pasaulinėse rinkose pieno supirkimo kainos auga nuo vasaros. Anksčiau didesnės įtakos Lietuvos ūkiui neturėjusios pasaulinės tendencijos šįkart jaučiamos ir mūsų šalyje. Nuo liepos pieno supirkimo kainos kas mėnesį augo maždaug apie 1,5 cnt už kilogramą. Stambieji pieno gamintojai džiaugiasi per beveik keturis mėnesius iki 30 proc. išaugusiomis supirkimo kainomis. 

„Artėjame link vidurkinės europinės pieno supirkimo kainos, tas džiugina.  Ypatingai pieno gamintojus. Ypatingai po tokio ilgo laiko, kada turėjome tokias žemas kainas ir tikimės, kad tas brangimas turėtų užtrukti mažiausiai 3-6 mėnesius“, – sakė „Pienas LT“ valdybos pirmininkas Naglis Narauskas.

Pasak pieno gamintojų asociacijos pirmininko Jono Vilionio, pieno ūkių mūsų šalyje ir toliau mažėja, vien spalį ūkininkai pardavė pusšešto tūkstančio melžiamų karvių, o augančios supirkimo kainos smulkiuosius ūkininkus aplenkia. 

Vis dėlto ekspertai prognozuoja, kad atsigaunančiomis pasaulinėmis rinkomis gali susigundyti ir pienininkyste ims verstis jauni ūkininkai.

„Faktas tas, kad atsigavo rinka Kinijoje, aktuali rinka tapo Rusija ir jei šitos rinkos tokiais tempais didins importą į savo šalis, tai pasaulis turėtų atsigauti. Mūsų žemdirbiai buvo kantrūs beveik 3 metus, na, būti su tokiomis kainomis – pakankamai sudėtinga, kad ūkis nebankrutuotų, bet geriausi, stipriausi, išsilaikė“, – teigė Agrarinės ekonomikos instituto Produktų rinkotyros skyriaus vadovas Albertas Gapšys.

Pasaulyje 13 proc. išaugo pieno riebalų paklausa, sūrių – 9 procentais.  

„Natūralu, kad sviestas turėtų brangti, bet čia jau tinklų maržos sąskaita, tačiau mes žinome, kad iki šiol prekybos tinklai dėl savo tvirtos pozicijos dažnai visą naštą perkelia vartotojams“, – kalbėjo N. Narauskas.

Prekybininkai  skaičiuoja, kad pieno ir pieno produktų kainos nuo vasaros iki dabar augo 10-14 procentų. Ar augs dar daugiau – esą priklausys nuo supirkimo kainų.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...