captcha

Jūsų klausimas priimtas

Per savaitę – 15 afrikiniu kiaulių maru užsikrėtusių šernų

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad šią savaitę afrikinis kiaulių maras (AKM) nustatytas 15 šernų (12 nugaišusių ir 3 sumedžiotiems).
BNS nuotr.
BNS nuotr.

5 AKM virusu užsikrėtusių šernų gaišenos buvo aptiktos Troškūnų ir 7 – Traupio seniūnijų miškuose (Anykščių r.). Sumedžioti šernai buvo Pelėdnagių (Kėdainių r.), Anykščių ir Andrioniškio (Anykščių r.) savivaldybių medžioklės plotuose.

Seniūnijose, kuriose rasti nugaišę šernai, toliau vykdoma intensyvi AKM stebėsenos programa. Be to, užkrėstose zonose tikrinami maži kiaulininkystės ūkiai dėl biologinio saugumo reikalavimų įgyvendinimo.

Lietuvoje nuo šių metų pradžios nustatytos 257 AKM židinių vietos, virusas patvirtintas 380 šernų (307 nugaišusiems ir 73 sumedžiotiems).

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba primena, kad radus šerno gaišeną, apie tai reikia informuoti teritorines valstybines maisto ir veterinarijos tarnybas arba paskambinti nemokamu, visą parą veikiančiu telefono numeriu 8 800 40403. Šerno gaišenų nereikia liesti ar judinti, mėginti transportuoti. Mėginius paims ir visus darbus, susijusius su saugiu gaišenos sunaikinimu, atliks atvykę specialistai.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close