captcha

Jūsų klausimas priimtas

Suomija ketina didinti akcizus alkoholiui, o estai siūlo reisą į Latvijos parduotuves

Suomijos parlamentas ketina didinti akcizus alkoholiui. Svarstymų fone parlamentarai piktinasi, kad alkoholinių gėrimų gabenimai iš Estijos jau viršija bet kokias padorumo ribas. Todėl norima apriboti jų įsivežimą, nors abi šalys yra ES narės. O verslininkai jau pasiūlė tiesioginį reisą iš Talino uosto į parduotuves Latvijos pasienyje, kur alkoholis dar pigesnis.
 
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Daugelis Suomijos parlamentarų mano, kad reikia įvesti griežtesnę alkoholinių gėrimų kontrolę iš Estijos, rašo „Helsingin Sanomat“. Siūloma, kad alkoholį būtų galima įsivežti tik asmeniniam vartojimui.

Nori sustabdyti „alkoralį“

Suomijos parlamento narė socialdemokratė Anneli Kiliunen pasiūlė sugriežtinti tikrinimą pasienyje, kad tautiečių „alkoralis“ į Estiją būtų pažabotas. Abi šalys priklauso Europos Sąjungai, tad galioja laisvas prekių judėjimas. Tačiau Suomijos valdžia jau seniai ieško būdų, kaip apriboti alkoholinių gėrimų gabenimą per sieną.

Suomijoje alkoholis yra gerokai brangesnis dėl aukštų akcizų, be to, sunkiau prieinamas nei Baltijos šalyse. Todėl suomiai jau seniai traukia keltais į Taliną pigesnių gėrimų.

„Ketvirtis Suomijoje suvartojamo stipraus alkoholio atvežama per sieną, daugiausia iš Estijos. Nekeliame klausimo, kad turistai atsiveža su savimi dėžę alaus, problema, kai važiuoja pilni furgonai. Pasitaiko ir vilkikų“, – sakė Suomijos parlamento narė.

Politikai baiminasi, kad Suomijoje padidinus akcizus alkoholiui, į šalį bus vežama dar daugiau alkoholinių gėrimų.

Tiesa, pastarąjį kartą Vyriausybė apsisprendė įvesti mažesnius akcizus nei buvo planuota anksčiau.

Pasiūlė reisus į parduotuves

Negana to, estai sumanė pasiūlyti suomiams keliones į alkoholinių prekių parduotuves Latvijoje, kur gėrimai yra dar pigesni nei Estijoje. Nuo ateinančio šeštadienio viena Estijos keleivių vežimo kompanija pasiūlys tiesioginį maršrutą: Talino uostas – specializuotos parduotuvės Alko1000 Valkoje ir Ikloje.

Apie tai savo interneto puslapyje pranešė Estijos transporto bendrovė „Raihan Group“. Autobusai daugiau niekur nestos, o alkoholinių gėrimų parduotuvėse keleiviai galės praleisti vieną valandą.

Kelionė autobusu kainuos 45-55 eurus, o vakare keleivius parveš atgal į keltą. Latvijoje stiprieji gėrimai yra pigesni mažiausiai 10 procentų nei Estijoje. Beje, Lietuvoje alkoholiniai gėrimai vidutiniškai kainuoja mažiau nei Latvijoje.
 


 


 

Šaltinis www.15min.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close