captcha

Jūsų klausimas priimtas

Paskelbė, kokios investicijos Lietuvoje pelningiausios

Pirmą kartą suskaičiuota, į ką investuoti Lietuvoje pastaruosius du dešimtmečius apsimokėjo labiausiai.
AFP/Scanpix nuotr.
AFP/Scanpix nuotr.

Nors pinigai pinigų uždirbo visose turto klasėse, labiausiai, anot turto valdymo bendrovės „INVL Asset Management“, nuo 1996-ųjų iki dabar praturtėjo tie, kas investavo į būsto pirkimą nuomai ir į įmonių akcijas. Būstas nuomai davė beveik 15 proc. grąžą. Akcijos – beveik 9 proc.

Mažiausiai per 20 metų uždirbo tie, kas pinigus laikė indėliuose, o tokio turto tarp viso sukaupto – dauguma – net apie 70 proc. Anot ekspertų, indėlius net sunku pavadinti investicija, tai labiau tiesiog saugus pinigų atsidėjimas.

Dešimtmečio investavimo rezultatai – kitokie. 2006-2015 m. rinkų situaciją pakoregavus krizei, per kurią atpigo ir nekilnojamasis turtas, ir akcijos, daugiausiai praturtėjo tie, kas investavo į ilgalaikes obligacijas. Bendra vidutinė investicijų grąža per 10 metų – beveik 5 proc., per 20 metų – beveik 10,5 proc.

Ekspertai, matydami gyventojų įprotį investuoti į būstą, sako, kad ateity iš jo uždirbti dviženkles grąžas vargiai bus įmanoma ir lems tą pirmiausia demografinė padėtis – Lietuvoje mažėja žmonių.

„Lietuvos investicijų indeksą sudaro keturi komponentai. Tai yra indėliai, ilgalaikės Lietuvos obligacijos, akcijos ir NT nuomai. Jeigu prieš 20 metų buvo investuojama 1000 eurų, lygiomis į keturias šias turto klases, tai būtų uždirbta 7500 eurų. Na, tai išaugimas – apie 7,5 karto. Tai vidutiniškai daugiau negu 10 proc. per metus. Tai iš tiesų įspūdinga grąža ir tikrai lenkianti infliaciją“, – sakė „INVL Asset Management“ Investicijų valdymo departamento direktorius Vaidotas Rūkas.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...