captcha

Jūsų klausimas priimtas

VPT įpareigojo „Lietuvos geležinkelius“ nutraukti 200 tūkst. eurų vertės pirkimą

Viešųjų pirkimų tarnyba (VPT), nustačiusi daugybinius viešųjų pirkimų įstatymo pažeidimus, įpareigojo AB „Lietuvos geležinkeliai“ nutraukti 200 tūkst. eurų LED šviestuvų pirkimą. VTP išvadoje nurodoma, jog pirkime proteguotas vienas tiekėjas, kuriam ne tik surašyta pirkimo techninė specifikacija, bet ir pasiūlymas vertintas ignoruojant jo neatitikimus, rašoma pranešime spaudai.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

VPT vertinimu, pirkimo sąlygose apstu perteklinių ir nepagrįstų reikalavimų, kurie riboja konkurenciją, dirbtinai susiaurinta galimų gamintojų įvairovė. Surašytos pirkimo techninės specifikacijos neatitinka nė laimėtojo pasiūlymas, kuriam, tarnybos nuomone, ir siekta pritaikyti pirkimo sąlygas. 

LED šviestuvus viešosios geležinkelio infrastruktūros objektams pasiūlė iš viso keturi tiekėjai. Tačiau trys pasiūlymai – 113,3 tūkst., 148,9 tūkst. ir 164,9 tūkst. eurų vertės – buvo atmesti kaip neatitikę techninių reikalavimų. Vertinimo išvadoje konstatuojama, jog tiekėjų pasiūlymai vertinti tendencingai, taikant skirtingus reikalavimus, ir taip pažeidžiant skaidrumą bei lygiateisiškumą.

Laimėtoja pripažinta brangiausią – 199,7 tūkst. eurų vertės – pasiūlymą pateikusi bendrovė „Korgas“. Jos pasiūlymas nuo planuotos pirkimo vertės skyrėsi vos trims šimtais eurų. Kai tokį tikslumą parodo tik vienas iš konkurso dalyvių, paprastai galima įtarti buvus išankstinį tiekėjo susitarimą su pirkimo vykdytoju.

„Lietuvos geležinkeliams“ reikėtų orientuotis į gerąją pasaulinę praktiką, kai perkami ne šviestuvai, o apšvietimas: pirkimo sąlygose užtektų nurodyti reikalingą apšviesti plotą bei apšvietimo intensyvumą, – sako VPT direktorė Diana Vilytė. – Tokiu būdu eliminuotume pirkimus, kuriuose perkami tik tam tikri šviestuvai, kuriems tinka tik tam tikros lemputės, gaminamos tik tam tikro gamintojo, kuriam atstovauja tik tam tikras tiekėjas, ir pan.“

„Lietuvos geležinkelių“ šviestuvų pirkimuose ryški meilė bendrovei „Korgas“ įsižiebia jau ne pirmą kartą. Su šia bendrove „Lietuvos geležinkeliai“ nuo 2012 m. jau yra sudarę keturias viešojo pirkimo sutartis. Bendra jų vertė – daugiau nei 295 tūkst. eurų. Kiekvieną kartą kitų tiekėjų pasiūlymus „Lietuvos geležinkeliai“ atmesdavo kaip neatitinkančius nustatytų reikalavimų ir sutartį sudarydavo su „Korgu“ – šios bendrovės pasiūlymai nė karto nebuvo atmesti.

LED šviestuvų technologijos kasmet ir sparčiai tobulėja, tačiau vertinto pirkimo techninės specifikacijos reikalavimai yra panašūs į tuos, kurie buvo nurodyti „Korgo“ laimėtuose pirkimuose nuo 2012 metų.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...