captcha

Jūsų klausimas priimtas

Primena žemės savininkams – paskutinė diena sumokėti mokestį

Valstybinė mokesčių inspekcija prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos (toliau – VMI) primena, kad gyventojai ir įmonės žemės mokestį turi sumokėti iki lapkričio 15 dienos. Šios dienos duomenimis gyventojai jau sumokėjo daugiau nei 16,5 mln. eurų, juridiniai asmenys – kiek daugiau nei 2,9 mln. eurų žemės mokesčio. Iki lapkričio 15 d. gyventojai turėtų sumokėti apie 24,9 mln. eurų, juridiniai asmenys – apie 4,8 mln. eurų, rašoma pranešime spaudai.
Scanpix Baltics nuotr.
Scanpix Baltics nuotr.

„Gyventojus ir juridinius asmenis raginame nelaukti ir laiku sumokėti žemės mokestį“, – pataria VMI Mokestinių prievolių departamento direktorė Stasė Aliukonytė-Šnirienė, primindama, kad šį mokestį galima sumokėti ne tik bankuose, bet ir pašto skyriuose, „Perlo“ terminaluose, prekybos centrų kasose ar spaudos kioskuose, kitose mokėjimus priimančios įstaigose. Laiku nesumokėjusiems bus skaičiuojami delspinigiai, kurių dydis šiuo metu – 0,03 procento už kiekvieną pradelstą dieną.

VMI primena, kad mokėtinas sumas už valdomus žemės sklypus gyventojai ir įmonės gali sužinoti prisijungę prie asmeninės paskyros „Mano VMI“, o Elektroninio deklaravimo sistemoje (toliau – EDS), adresu deklaravimas.vmi.lt, publikuojamos žemės mokesčio deklaracijos, kuriose pateikiama išsami informacija apie turimus sklypus, pritaikytą savivaldybės nustatytą žemės mokesčio tarifą bei kita informacija. Žemės savininkams, kurie dar nėra EDS vartotojai, popierinės deklaracijos buvo išsiųstos paprastuoju paštu. Išmaniųjų telefonų naudotojai, naudodamiesi programėlės e.VMI funkcionalumais, gali peržiūrėti visą svarbiausią informaciją apie mokėtiną žemės mokestį savo mobiliuosiuose įrenginiuose.

Žemės savininkai, kurie nėra elektroninių VMI paslaugų vartotojai ir paštu dar negavo žemės mokesčio deklaracijos, turėtų užsukti į artimiausią VMI aptarnavimo skyrių arba paskambinti telefonu 1882 – šiuo telefonu Mokesčių informacijos centro konsultantai teikia išsamią informaciją apie mokėtiną žemės mokestį.

  • Žemės mokestį privaloma sumokėti iki lapkričio 15 d. laiku nesumokėjus – taikomi delspinigiai;
  • Gyventojai jau sumokėjo 16,5 mln. eurų, juridiniai asmenys – 2,9 mln. eurų žemės mokesčio;
  • Sumokėti žemės mokestį galima bankuose, pašto skyriuose, „Perlo“ terminaluose, prekybos centrų kasose, spaudos kioskuose, kitose mokėjimus priimančiose įstaigose;
  • Sužinoti mokėtiną sumą galima „Mano VMI“ sistemoje, EDS, programėlėje e.VMI, taip pat kreipiantis į VMI padalinius.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...