captcha

Jūsų klausimas priimtas

Po teroro išpuolių Prancūzija skaičiuoja turizmo nuostolius

Praėjus metams po terorizmo išpuolių Paryžiuje, Prancūzija skaičiuoja, kad turizmo nuostoliai siekia pusantro milijardo eurų. Pavyzdžiui, daugiau kaip penktadaliu sumažėjo turistų iš Azijos šalių. Tačiau aktyviau pradėjo keliauti patys prancūzai, kurių padidėjusį srautą pajuto ir Lietuva.
AFP/Scanpix nuotr.
AFP/Scanpix nuotr.

Per pirmąjį šių metų ketvirtį Prancūzijos turistų šalyje išaugo trečdaliu. Pasak Lietuvos ambasadoriaus Paryžiuje Daliaus Čekuolio, padidėjusį srautą galėjo lemti suprastėjęs saugumas pamėgtose prancūzų kryptyse. Diplomatas teigia, kad pernai populiariausių skrydžių šimtuke Lietuva užėmė pirmąją vietą, o Estija – antrąją. 

Pakitusios turizmo tendencijos Prancūzijoje jaučiamos ir dėl pernai įvykusių terorizmo išpuolių Nicoje ir Paryžiuje. Sostinės valdžia skaičiuoja, kad sumažėjęs užsieniečių srautas atsispindėjo sumenkusiose pajamose – turizmo sektorius neteko pusantro milijardo eurų. Tačiau Prancūzijos valdžia parengė planą, kuriuo 2020-aisiais tikisi pritraukti 100 mln. turistų. Viena iš priemonių – daugiau kaip 40 milijonų eurų investicijos į saugumą ir oro uostų veiklos gerinimą.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...