captcha

Jūsų klausimas priimtas

Elektros rinkos barometras: elektra Lietuvoje – pigesnė nei Skandinavijoje

Elektros energijos kaina praėjusią savaitę šoktelėjo visose Baltijos šalyse. Tačiau gerokai išaugusi vietinės elektros gamyba nulėmė, kad Lietuvoje ir Latvijoje elektra buvo pigesnė nei Estijoje bei Skandinavijos šalyse, pranešime spaudaoi teigia „Elektrum Lietuva“ smulkaus ir vidutinio verslo klientų vadovas Karolis Bagdonas.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Lietuvoje brango lėčiau nei Šiaurės šalyse

Vidutinė elektros kaina Lietuvoje ir Latvijoje praėjusią savaitę augo 16 proc. iki 47,08 EUR/MWh. Tam daugiausiai įtakos turėjo pabrangusi elektra kaimyninėse šalyse. Visgi Lietuvoje ir Latvijoje elektros kaina lapkričio 7–13 d. buvo 1,56 EUR/MWh mažesnė nei Estijoje ir 2,02 EUR/MWh nei Suomijoje ir Švedijoje.

Nepaisant planuotų „NordBalt“ jungties atjungimų elektros energijos kaina Lietuvoje ir Latvijoje buvo mažesnė už kainą Suomijoje ir Švedijoje net 30 proc. laiko. Tam įtakos turėjo išaugusios elektros gamybos apimtys Latvijoje – čia vietinės elektros pagaminta 211 GWh. Tai – didžiausia savaitinė gamybos apimtis šiemet.

Elektros kaina Estijoje praėjusią savaitę išaugo 19 proc. iki 48,64 EUR/MWh. Kaina Lietuvoje ir Latvijoje svyravo nuo 33,05 EUR/MWh iki 97,65 EUR/MWh, kai tuo tarpu Estijoje piko metu didžiausia kainos riba siekė net 104,96 EUR/MWh.

Gamybos apimtys viršijo poreikį

Elektrinės Baltijos šalyse praėjusią savaitę pagamino 102 proc. visos reikalingos elektros energijos.

Tai lėmė, kad Lietuvoje importo apimtys, palyginti su ankstesne savaite, nukrito ir siekė 58 proc. Tuo tarpu Latvija pagamino 37 proc., o Estija 41 proc. daugiau elektros energijos nei suvartojo.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...