captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Nordea“ ir DNB bankų jungtuvėse – ir lenkiški vėjai

Baltijos šalyse veikiantys „Nordea“ ir DNB bankai po susijungimo gali būti parduoti iš dalies valstybiniam Lenkijos bankui PKO BP, teigia šaltiniai. Lenkijos bankas praėjusią savaitę paskelbė besidairantis naujų pirkinių svetur, o prieš trejus metus įsigijo „Nordea“ verslą Lenkijoje.
Scanpix/Reuters nuotr.
Scanpix/Reuters nuotr.

Apie tokią galimybę vis garsiau kalbama Estijoje, kur veiks centrinė jungtinio „Nordea“ ir DNB banko būstinė. Lenkijos banko atstovai užsimena, kad numatyti nauji įsigijimai užsienyje, tai įrašyta ir jų naujoje strategijoje, kuri pristatyta praėjusią savaitę. Lietuvos ekspertai mano, kad tai būtų logiškas lenkų žingsnis.

Apie tikimybę, kad vienas didžiausių Lenkijos komercinių bankų PKO BP, kuris priklauso valstybei, gali su trenksmu įsiveržti į Baltijos šalių rinką, 15min išgirdo iš Estijoje dirbančių finansų rinkos specialistų.

Apie tai, kad „Nordea“ ir DNB bankai Baltijos šalyse gali būti parduoti, kalbama jau seniai. Bankams esą ieškoma pirkėjų, o šią versiją sustiprino ir jų jungtuvės.

Jau įsigijo „Nordea“ Lenkijoje

Tiesa, kol vyksta abiejų bankų jungtuvės, rimtų derybų net negali būti. Tačiau daug ženklų rodo, kad Lenkijos bankas tokiu būdu pasirengęs įžengti į Baltijos šalių rinkas.

„Tai būtų labai logiška, nes bankas jau yra įsigijęs „Nordea“ Lenkijoje“, – teigė šaltinis Estijoje.

Iš tiesų PKO bankas 2013 metais įsigijo visą „Nordea“ verslą Lenkijoje už 694 mln. eurų. Tad tolimesnė plėtra būtų logiška. Gandai apie lenkų banko žingsnį į Baltijos šalis vis dažniau aptarinėjama ir Lietuvos finansų rinkos pasaulyje.

Lenkai žada: įsigijimų bus

Bankas PKO BP planuoja įsigijimus užsienyje. Tai 15min patvirtino banko Korporatyvinės komunikacijos vadovė Izabela Swiderek-Kowalczyk.

„Banko akcijos yra listinguojamos biržoje, todėl nekomentuojame tokių klausimų. Tačiau kalbant bendrai norėčiau pasakyti, kad PKO BP bankas ką tik priėmė naują strategiją. Remiantis ja nutarta plėsti verslo modelį į užsienį, taip remiant mūsų klientų interesus“, – teigiama banko atstovės komentare.

Kitaip tariant, bankas žada eiti paskui savo klientus į užsienį. Tokios pačios strategijos Baltijos šalyse, beje, laikėsi ir Skandinavijos šalių bankai. Filialus ir skyrius Baltijos šalyse jie atidarė žengdami paskui savo klientus, kurie Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje aktyviai investavo.

Ženklai matyti ir kitur

Tai, kad lenkai rimtai nusiteikę žengti į kitas šalis, rodo ir jų lapkričio 3 dieną paskelbta nauja banko 2016-2020 metų strategija. „Veiklos modeliai priklauso nuo mūsų klientų poreikio ir veiklos konkrečiose rinkose“, – skelbiama banko strategijoje. Čia pat numatyta, kad planuojami nauji įsigijimai, biurų užsienyje atidarymai.

Lenkijos finansų naujienas skelbiantis portalas Bankier.pl rašo, kad Lenkijos bankas PKO BP gali būti suinteresuotas imtis kitų bendrovių perėmimo.

„Tikime, kad banko plėtra keičiantis aplinkybėms gali vykti selektyvių įsigijimų dėka“, – cituojamas banko direktoriaus pavaduotojas Jakubas Papierskis.

Bendras junginys būtų patrauklus

Lietuvos bankų asociacijos prezidentas Stasys Kropas mano, kad vieno didžiausių Lenkijos bankų atėjimas į Baltijos šalis būtų sveikintinas žingsnis. „Bankai, kurie dabar yra jungiami, yra patrauklūs investuotojams. Lenkijos komercinis bankas gali plėstis, tik nereikia pamiršti, kad jis yra iš dalies valstybinis, taigi plėtra gali būti susijusi su valstybės strategija“, – 15minsakė S. Kropas.

Jis pažymėjo, kad bankai eina ten, kur eina jų klientai. „Toks įsigijimas reikštų, kad Lenkijos verslininkai turi planų investuoti Baltijos rinkoje. Taip atsitiko ir su skandinavų bankais, kurie atėjo čia paskui investuotojus“, – samprotavo S. Kropas. Tačiau kol „Nordea“ ir DNB netapo vienu junginiu, toks sandoris iš esmės negalimas.

Be to, ką tik pristatytoje strategijoje skelbiama, kad bankas plėsis Lenkijos eksporto rinkose – ten, kur daugiausia yra išvežama lenkiškų prekių, ir kur vykdomi projektai.

Baltijos šalys su Lenkija dalyvauja bendruose energetikos projektuose, pavyzdžiui, dujotiekio, taip pat geležinkelių („Rail Baltica“). Baltijos šalyse daugėja lenkų kapitalo bendrovių, lenkai taip pat dalyvauja kelių tiesimo, kituose projektuose Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje. Vienintelė naftos perdirbimo gamykla Baltijos šalyse „Orlen Lietuva“ taip pat priklauso lenkams.

Bankas – lyderis pagal klientų skaičių

Beveik šimtmetį veikiantis bankas yra vienas lyderių Lenkijos finansų rinkoje. Bankas skelbia, kad Lenkijoje pirmauja pagal klientų, operacijų skaičių, turimą turtą. Bankas pirmauja ir pagal išduotų paskolų, sąskaitų skaičių. Be to, PKO Bank Polski yra vienas didžiausių darbdavių Lenkijoje, nes jame dirba 29 tūkstančiai žmonių. Bankas turi 1319 filialų, grupei taip pat priklauso bankas Ukrainoje ir lizingo kompanija Švedijoje.

Lenkijos vyriausybė valdo 31,4 proc. banko akcijų.

Šių metų rugpjūtį paskelbta, kad „Nordea“ ir DNB susitarė sujungti veiklą Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje. „Nordea“ ir DNB Baltijos šalyse šiuo metu turi atitinkamai 1300 ir 1800 darbuotojų bei 8 mlrd. eurų ir 5 mlrd. eurų aktyvų.

Šaltinis www.15min.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close