captcha

Jūsų klausimas priimtas

Valstybės įmonės po trečdalį milijono davė „Lietuvos rytui“ ir „Žalgiriui“

Valstybei priklausantys „Lietuvos geležinkeliai“ 300 tūkstančių eurų paramą Vilniaus „Lietuvos ryto“ komandai skyrė socialdemokrato ministro aplinkos dėka. O „Lietuvos energija“ trečdalį milijono Kauno „Žalgiriui“ atriekė per savo Paramos fondą.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Keista net valdybos nariui

Vilniaus „Lietuvos rytui“ skirti paramą, kaip ir kasmet, nusprendė „Lietuvos geležinkelių“ valdyba, kurioje yra trys Susisiekimo ministerijos žmonės, o du nepriklausomi nariai. Vienam jų – Ričardui Čepui atrodo keista, kai valstybinė įmonė skiria pinigus privačiam klubui.

„Paramos skyrimo situacija atrodo keistai. Manau, kad pinigai, skirti kaip parama sportui, turėtų patekti į specialų fondą, kurį jau skirstytų kompetentingi specialistai“, – 15min teigė jis. R. Čepui atrodo neteisinga praktika, kai valstybinė bendrovė be jokių fondų pagalbos remia privatų klubą. Beje, valstybei priklausanti bendrovė „Lietuvos energija“ taip pat skyrė 300 tūkstančių eurų principiniam „Lietuvos ryto“ varžovui – Kauno „Žalgirio“ klubui. Tačiau tai padarė per savo paramos fondą.

„Ką ir kiek skirti paramai turėtų nuspręsti tai išmanantys žmonės. „Lietuvos geležinkeliai“ turėtų visai nusišalinti nuo to“, – sakė jis. Tačiau R. Čepas neatskleidė, kaip balsavo per valdybos posėdį. „Esu pasirašęs konfidencialumo pasižadėjimus“, – teigė jis.

Kaip balsavo kitas nepriklausomas „Lietuvos geležinkelių“ valdybos narys – Algimantas Variakojis, sužinoti nepavyko, nes jis yra išvykęs.

Valdyboje – ministro žmonės

Tačiau kiti trys valdybos nariai, tikėtina, balsavo už paramos skyrimą. Jie visi yra susiję su Susisiekimo ministerija, kurią jau paskutines savaites valdo socialdemokratas Rimantas Sinkevičius.

„Lietuvos geležinkelių“ valdyboje yra ministerijos kancleris Tomas Karpavičius, labai vertinamas bendrovės vadovo Stasio Dailydkos. Pavyzdžiui, 2013 metais jis yra apdovanotas „Už nuopelnus Lietuvos geležinkeliams“. Valdyboje taip pat yra susisiekimo ministro patarėjas socialdemokratas Alfonsas Macaitis, kuris yra buvęs Lietuvos komjaunimo pirmasis sekretorius. O „Lietuvos geležinkelių“ valdybai vadovauja susisiekimo viceministras „darbietis“ Saulius Girdauskas.

Naudoja reklamos tikslais

Jis 15min teigė, kad „Lietuvos geležinkeliai“ Vilniaus krepšinio komandą išnaudoja reklamos tikslais. AB „Lietuvos geležinkeliai“ jau daugelį metų remia Lietuvos krepšinį – kaip mėgstama sakyti, antrąją Lietuvos religiją, todėl nenuostabu, kad ir šiemet iš labdarai bei paramai numatytų lėšų buvo skirta suma šiai sporto šakai plėtotis“, – 15min komentare teigia viceministras.

Jis pastebėjo, kad „pastarąjį dešimtmetį mūsų šalies krepšinio olimpe gana stipriai yra įsitvirtinusios dvi klubinės komandos – Kauno „Žalgiris“ ir Vilniaus „Lietuvos rytas“. O krepšininkus geležinkelininkai esą išnaudoja reklamos tikslais.

„Abi jos buvo remiamos lygiomis dalimis iki 2014-ųjų, kai buvo nutarta pasirinkti vieną ir naudoti ją įmonės reklamos tikslais. Šis formatas, manome, pasiteisino, todėl ir šiemet išlaikėme šią tradiciją“, – paaiškino S. Girdauskas. „Lietuvos ryto“ krepšininkai yra važiavę į varžybas Klaipėdoje traukiniu, taip pat nusifilmavo kaip traukinio konduktoriai.

Sprendžia fondo taryba ir valdyba

Kita valstybei priklausanti bendrovė „Lietuvos energija“ lygiai tokia pačia suma – 300 tūkstančių eurų – remia principinį „Lietuvos ryto“ varžovą „Žalgirį“.

Energetikai paramą skirsto kitais būdais nei geležinkelininkai. Tam yra įkurtas paramos fondas, kuris remia ne tik sportininkus. „Lietuvos energijos“ puslapyje galima rasti informaciją, kam buvo skirta parama. „Lietuvos energijos“ Paramos fondo vadovė Ernesta Dapkienė 15min paaiškino, kad fondas buvo įkurtas remiantis Korporatyvinio valdymo gairėmis, gavus akcininko pritarimą, o kvietimai teikti paraiškas, kartu su visais reikalavimais ir vertinimo kriterijais, yra skelbiami viešai.

„Yra sudarytas vertinimo komitetas (susideda iš didžiųjų įmonių komunikacijos ir teisės specialistų), kuris vertina paraiškas pagal pasitvirtintą metodiką. Tada yra sudaryta fondo valdyba ir fondo taryba“, – informavo E. Dapkienė. Paraišką gavęs vertinimo komitetas pateikia įvertintas paraiškas (pagal viešai skelbiamus kriterijus, reikalavimus) fondo valdybai. Ši, peržiūrėjusi paraiškas, teikia Tarybai ir tik gavus jos pritarimą yra priimamas sprendimas dėl paramos suteikimo. „Atkreiptinas dėmesys, kad visi paramos gavėjai yra audituojami nepriklausomo išorės auditoriaus, kaip buvo panaudotos paramai skirtos lėšos“, – teigė fondo vadovė.

Šaltinis www.15min.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...