captcha

Jūsų klausimas priimtas

Kodėl rinkos buvo nepasiruošusios D. Trumpo pergalei

Po to, kai paaiškėjo JAV prezidento rinkimų rezultatai, rinkos patyrė šoką: krito Jungtinių valstijų, Japonijos bei visos Azijos akcijų biržų indeksai; doleris nuvertėjo Japonijos jenos, Šveicarijos franko ir euro atžvilgiu; naftos vertė ėmė čiuožti žemyn. Faktas, kad Donaldas Trumpas taps prezidentu, nebuvo lyg perkūnas iš giedro dangaus, tad kodėl rinkos nebuvo tam pasiruošusios?
AFP/Scanpix nuotr.
AFP/Scanpix nuotr.

Pasak „Swedbank“ vyresniosios ekonomistės Lauros Galdikienės, rinkoms parankesnis variantas būtų buvęs kandidatės Hillary Clinton pergalė.  

„Įprastai istoriškai rinkos labiau palaiko respublikonų kandidatą. Jie dažnai pasisako už mažesnius mokesčius, mažesnį valstybės dalyvavimą kišantis į verslą, tačiau šiuo atveju buvo labai aiškiai išreikšta rinkos preferencija Hillary Clinton ir visgi apklausos ilgą laiką rodė, kad ji pirmauja, todėl rinkos užsiėmė tam tikrą poziciją ir tikėjo, kad ji laimės“, – aiškina specialistė. 

Pasak „Euromonitor international“ vyresniosios analitikės Anos Solovjovos, remiantis jų organizacijos tyrimu, rinkimus laimėjus H. Clinton, ekonomikos augimo prognozė buvo optimistiškesnė. 

„Greičiausiai dalis D. Trumpo pažadų bus įvykdyti ir pajausime ilgalaikius padarinius ekonomikai. Mes, „Euromonitor international“, įvertinome, kad ekonomikos augimas turėtų būti žymiai mažesnis, nei buvo planuojamas H. Clinton pergalės atveju. Tikimės, kad 2017 m. ekonomika augs mažiau nei puse procento“, – pasakoja A. Solovjova.

Prognozuodama ekonomikos augimą, organizacija rėmėsi pagrindiniais 3 veiksniais – mokesčių politika, prekybos su užsieniu politika ir migracija. 

Daugiau apie tai – įrašuose.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...