captcha

Jūsų klausimas priimtas

Savivaldybių indekse vėl pirmauja Vilnius

Šeštą kartą skelbiamas Lietuvos savivaldybių indeksas. Šiemet lyderio pozicijas išlaikė Vilniaus miestas, po jo rikiuojasi Klaipėda, Šiauliai ir viena vieta pakilęs Kaunas.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Mažųjų savivaldybių reitinge pirmauja Kauno rajonas, nuo jo visai nedaug atsilieka Klaipėdos rajonas. Tai yra vienos iš nedaugelio savivaldybių, į kurias žmonių gyventi ir dirbti atvyksta daugiau nei išvyksta.

 Tyrimas taip pat atskleidė, kad atotrūkis yra ne tarp miestų ir regionų, o tarp ekonomiškai aktyvių ir stagnuojančių savivaldybių.

Lietuvos savivaldybių indekso vadovė Aistė Čepukaitė sako, kad šis indeksas sudaromas pagal ekonominius, socialinius rodiklius, investicijas, nedarbą, taip pat, ar savivaldybės tvarkosi ūkiškai, ar turi daug nenaudojamų pastatų.

Socialinių pašalpų gavėjų procentas kai kuriuose rajonuose skiriasi 11 kartų, bedarbių daugiau kaip 3 kartus.

Prasčiausiai sekasi Ignalinos, Raseinių, Zarasų rajonų, Pagėgių savivaldybėms.

„Stiprios savivaldybės stiprios tuo, kad ten vyksta stiprus ekonominis gyvenimas. Žmonės dirba, investuoja, uždirba, pritraukia ir investicijas ir kitus žmones. Ir atvirkščiai – silpnos savivaldybės, užimančios prastesnes pozicijas pasižymi tuo, kad ekonominis gyvenimas ten yra sustojęs arba miręs“, - Laisvosios rinkos instituto prezidentas Žilvinas Šilėnas.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close